Анатолій Куртєв: «Нам необхідно терміново скликати сесію!»

0

У Запоріжжі вже майже місяць не можуть провести засідання міської ради, на якому мають бути вирішені важливі проблеми міста, серед яких, зокрема, виділення коштів на зарплати медикам та на ремонт шкіл. Спочатку міський голова Володимир Буряк звільнив секретаря міськради Анатолія Куртєва, а потім мер пішов на лікарняний. При цьому цього понеділка міський голова ще був на роботі і переніс своїм рішенням сесію аж на 20 липня. Нам вдалося зв’язатися з Анатолієм Куртєвим, та розпитати його про те, які він бачить шляхи виходу із ситуації, що наразі склалася у міськраді. 


 Мер Запоріжжя заявив, що причина вашого звільнення полягає в тому, що у НАЗК виникли питання до вашої декларації. На вашу думку, чим насправді було спричинене ваше звільнення з посади секретаря Запорізької міської ради?

 — Дійсно, згідно офіційної інформації, опублікованої на сайті міської ради, мене було звільнено на підставі непроходження спеціальної перевірки. Ця інформація була оприлюднена на сайті 25 червня. Але ще 21 травня за особистою ініціативою я надав пояснення, де вказав, що земельна ділянка, яка знаходиться під моїм будинком, була помилково вказана як приватна власність, тому що це було зазначено у договорі купівлі-продажу. Але, по факту, через відсутність відповідного державного акту ця ділянка є державною власністю. Однак міська рада ці пояснення не проаналізувала та не врахувала. Тому я переконаний у незаконності мого звільнення і вважаю, що воно було спричинене особистими мотивами.

— Що ж це за особисті мотиви?

— По-перше, через те, що у зв’язку з формуванням депутатської більшості було прийняте рішення, згідно якого фракція «Слуги Народу» отримала квоту секретаря Запорізької міської ради, Володимир Буряк втрачав шанс мати секретаря від своєї партії. А він ще з початку каденції дуже боровся за те, щоб квота секретаря була за «Єднанням». Тож навряд чи йому взагалі була до вподоби ситуація, що склалася.

По-друге, те, що депутатською більшістю було запропоноване переформатування постійних комісій за принципом пропорційного розподілу в них депутатів відповідно до кількості депутатів у тій чи іншій фракції, не влаштовувало мера та депутатів фракції «Єднання». При такому перебігу подій вони втрачали контроль над земельною та бюджетною комісіями. І в рамках обговорення переформатування постійних комісій міський голова ще в травні неодноразово наголошував на тому, що може мене звільнити.

До того ж, будучи секретарем, я задавав багато незручних питань, сперечався та висловлював свою думку та думку моїх виборців. Ну а точкою кипіння, як сам міський голова каже своїм однопартійця, стало те, що без його згоди в медичній комісії було переобрано секретаря та заступника голови від партії «Єднання» на секретаря та заступника від іншої партії. Ну, і ще хочу згадати про той красномовний факт, що з моменту мого призначення на посаду секретаря міськради мені навіть не надали власного службового кабінету у мерії.

— Представники вашої фракції заявляли, що рішення міського голови є протиправним і прийняте з порушенням норм Конституції України та закону «Про місцеве самоврядування». Якби ваше звільнення ініціювали за правилами – голосуванням інших депутатів — ви погодилися б з таким рішенням?

— Я підтримав би рішення, яке б відповідало вимогам чинного законодавства.

— Запорізький окружний адміністративний суд зупинив дію розпорядження міського голови про дострокове припинення ваших повноважень на посаді секретаря Запорізької міської ради. Як на це відреагував Володимир Буряк?

 — Міський голова залишив без уваги цю судову ухвалу. Це підпадає під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 382 Кримінального кодексу України. Тому я звернувся до правоохоронних органів з заявою щодо невиконання ухвали про призупинення дії розпорядження міського голови.

— Як ви прокоментуєте те, що суддя Калашник винесла два протилежних рішення щодо вашої заяви про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії розпорядження мера?

— Питання в тому, що такі заяви про забезпечення можна подавати безліч разів. Можливо, перша подана мною заява про забезпечення була не дуже мотивованою, і тому суддя відмовила у її задоволенні. А от наступна заява про забезпечення була більш обгрунтованою, з додатковою судовою практикою, що і могло вплинути на прийняття рішення суддею і винесення ухвали про забезпечення.

— Як ви відреагували на те, що цього понеділка Володимир Буряк опинився на лікарняному?

— Зазначу, що міський очільник у понеділок ще був на роботі, тому що саме в понеділок він переніс сесію, заплановану на цю п’ятницю. Звичайно, я бажаю Володимиру Вікторовичу якнайшвидшого одужання та повернення до роботи, адже нам необхідно терміново провести сесію. Як ви знаєте, міський голова сам неодноразово наголошував на такій необхідності, але при цьому він залишив без уваги судову ухвалу, яка зупиняє дію його розпорядження про припинення моїх повноважень на посаді секретаря, і переніс сесію аж на 20 липня. Але якщо б він не залишив ухвалу без уваги і дав мені змогу приступити до виконання моїх обов’язків, то ми б мали можливість навіть за відсутності мера провести сесію вже цього тижня. Це не суперечить чинному законодавству.

— Тобто засідання міськради не буде проведене до того часу, поки міський голова не повернеться знову на роботу?

— Я вважаю, що депутати повинні невідкладно збирати сесію. Адже місто чекає вирішення нагальних питань.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь