Анатолий Сердюк: «Я залишився в Запоріжжі, щоб оспівувати рідний край»

0

Аліна Бєломийцева

Напередодні Восьмого березня всі чоловіки починають вітати жінок зі святом весни та ніжності. Видатний запорізький співак і композитор Анатолій Сердюк теж готує для наших жіночок приємний подарунок – ліричний концерт, який відбудеться 7 березня в Палаці культури «Титан».

Минулого року Анатолій великим сольним концертом відсвяткував 30-річчя своєї творчої діяльності. Він завітав до редакції «Горожанін-Інформ» i поділився з журналістами своїми спогадами та творчими планами на майбутнє.

— Анатолію, як так вийшло, що ви присвятили майже все своє життя музиці та співу?
— Любов до музики зародилася в мене ще в дитинстві. Мої батьки були людьми робочих професій, але дуже шляхетні та інтелігентні. Мати співала народні пісні, а батько грав на мандоліні й духових інструментах. Я почав займатися музикою ще в школі – вчився грати на баяні та співав у хорі. Баян мені не дуже подобався, він був важкий та незручний, тому я освоїв гітару, а пізніше ми з однокласниками грали в шкільному ансамблі. Під час служби у війську я навчився грати на духових інструментах. Після служби працював в оркестрі, співав і грав у ресторанах, на весіллях, і навіть на похоронах. 1990-го року моя група «Анатоль» стала переможцем на конкурсі молодих виконавців, а я виборов перше місце як соліст. Професійним артистом я став після успіху моєї пісні «Вставай, Україно!», яка допомагала здобувати незалежнсть України і була визнана піснею-символом 1991 року. Ця пісня вивела мене на всеукраїнський рівень, подружила з легендарними політиками В’ячеславом Чорноволом і Дмитром Павличком.

— Розкажіть про свої музичні уподобання. Який жанр у музиці вам найбільше до душі?
— У дитинстві я чув записи Утьосова, Шульженко, які колекціонував мій батько, пізніше слухав зарубіжні рок-групи. Мої улюблені композитори – Пол Маккартні, Чайковський, Моцарт, Шопен, Вівальді. Коли я сам став композитором, то критики виявили в моїй творчості три напрями: народний, ліричний (вальси, танго) та рок. Я не зациклююсь на якомусь окремому жанрі, навіть пробував читати реп, але ліричні пісні в мене виходять краще.

— Народні та патріотичні пісні наразі не дуже популярні в Україні. Як вам вдається виживати в цій непростій ситуації?
— Я не працюю ні у філармонії, ні в театрі. Публічні сольні концерти даю приблизно раз на рік, коли створюю нову програму (їх у мене вже 10). Людям подобаються мої пісні, вони ходять на концерти, купляють диски – з цього я й живу. Часто співаю на різних благодійних заходах та пишу пісні на замовлення, наприклад, гімни спортивних команд, університетів і міст.

— Ви не замислювались про роботу за кордоном?
— Ні. Моя життєва позиція така: я люблю рідне місто, знаю його історію. Запоріжжя славне своїм козацьким минулим. Тут є не тільки заводи, а й багато творчих особистостей. Тому, незважаючи на численні запрошення, я залишився в Запоріжжі, щоб оспівувати свій рідний край та пропагувати творчість запорізьких митців і поетів, а разом з тим і українську пісню. Тепер мої пісні співають по всій Україні, їх вивчають у школі, а моє ім’я занесено до підручників та енциклопедій.

— Які пісні ви будете виконувати на концерті 7 березня?
— Найкращі ліричні та веселі пісні для наших чарівних жінок, серед яких «Запоріжанки», «Весняний вальс», «Подарувала матінка сорочку», «Не покидай, любове!» та інші популярні композиції. У концерті візьмуть участь Юрій Бакум, жіночий вокальний ансамбль «Гармонія», співаки Олег Швидкий, Ірина Шергіна, Дар’я Матвійчук; шоу-дует «Парадокс», танцювальні ансамблі. Запрошую шанувальників української естради! Буде цікаво, весело та романтично. Також звертаю увагу моїх шанувальникiв, що 9 березня о 17.00 телеканал «Z» покаже ювілейний концерт «Анатолій Сердюк: 30 творчих років».

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь