Антибіотики продаватимуть тільки за електронним рецептом

0

Лікарі б’ють на сполох через неконтрольоване вживання антибіотиків в Україні під час пандемії коронавірусу. Тому вже навесні правила продажу цих ліків в аптеках мають змінитися. Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я МОЗ.

Насправді більшість інфекцій верхніх дихальних шляхів і шлунково-кишкового тракту не потребують лікування антибіотиками. Зазвичай ці вірусні інфекції минають самостійно або потребують симптоматичного лікування. Варто пам’ятати, що антибіотики не діють на віруси і можуть зашкодити.

«Неконтрольований прийом антибіотиків знижує їхню ефективність у всьому світі. Бактерії набувають здатності протистояти антибіотикам і можуть «ділитися» цією здатністю з іншими бактеріями. Це призводить до невдалого лікування, збільшення витрат на лікування, ускладнень і смерті», — пояснюють медики.

А у майбутньому антибіотики можуть стати зовсім не дієвими і доведеться шукати інші шляхи лікування небезпечних хвороб.

Чи можна буде купити антибіотики?

Новий наказ МОЗ України № 1971 зобов’язує лікарів з 1 квітня 2022 року виписувати лише електронні рецепти на лікарські засоби, які згідно з інструкцією підлягають відпуску за рецептом.

«Відтак кожне призначення вашого сімейного лікаря чи педіатра буде зваженим та контрольованим, а шкідливій практиці самолікування буде покладено край», – сподіваються в МОЗ.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь