Чотири питання до Дня журналіста України. Відповідає Сергій Штепа

0

У переддень дня журналіста, видання газети «Горожанин-Інформ» задає важливі питання депутатам. Сергій Штепа, народний депутат України привітав усіх журналістів, а також відповів нам на наші тематичні запитання:

— Яким чином журналісти допомагають доносити інформацію вашим виборцям?

— Згідно із законодавством народний депутат зобов’язаний підтримувати зв’язок із виборцями. Це реалізується шляхом особистих прийомів громадян, спілкування в соціальних мережах. На жаль, не всі громадяни мають можливість безпосередньо контактувати з народним депутатом, тому журналісти і засоби масової інформації допомагають у цьому: публікують новини або оглядові матеріали щодо тих чи інший подій, пов’язаних з діяльністю в парламенті або на окрузі, звертаються за коментарями щодо актуальних питань. Я дуже вдячний всім журналістам за можливість доносити до виборців чесну і правдиву інформацію стосовно виконаної роботи.

— Яке ваше ставлення до боротьби з дезінформацією з боку журналістів?

— Дезінформації слід уникати. Необхідно перевіряти кожен факт, спростовувати фейки. В наш час інформаційна гігієна є важливою складовою суспільного життя, і саме представники четвертої влади знаходяться у фарватері боротьби за правду.

— Наскільки важливі журналісти у інформаційній війні проти країни-агресора?

— Ми знаємо, що сьогодні по відношенню до України використовуються різні методи так званої гібридної війни, включаючи пропаганду та відверті фейки. Для того, щоб перемогти, нам потрібно мати власні незалежні ЗМІ з потужною командою журналістів, які зможуть спростувати брехню та опублікувати правдиву інформацію.

На жаль, народнi обранцi нерідко стають лобістами чиїхось корисливих інтересів. Наскільки ефективною здається вам робота преси з викриття такої політичної корупції?

— Сьогодні відбувається поступове очищення всіх ланок влади від корупціонерів, які десятки років розкрадали багатства нашої держави. Діяльність журналістів допомагає пришвидшити цей процес, адже в професійних розслідуваннях можна побачити всю правду: хто як голосує, чиї інтереси захищає – всього народу чи окремих його представників. І наступного разу громадяни робитимуть свій вибір, маючи конкретні факти, що робили для громади обрані раніше народні депутати і хто з них дійсно працював по совісті.

Користуючись нагодою, хочу привітати всіх журналістів з професійним святом. Бажаю вам здоров’я, творчої наснаги та сил для пошуку Істини.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь