НовиниДанілов анонсував важливе рішення щодо мобілізації обмежено придатних: деталі

Данілов анонсував важливе рішення щодо мобілізації обмежено придатних: деталі

-

Данілов анонсував важливе рішення щодо мобілізації обмежено придатних: деталі

В Україні мають намір врегулювати питання щодо мобілізації обмежено придатних. Відповідне рішення ухвалить сьогодні, 1 вересня, Рада національної безпеки та оборони (РНБО).

Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі національного телемарафону.

«Є в наших нормативно-правових документах термін – придатний або умовно придатний. Треба дати тлумачення, хто такий умовно придатний, де люди, які мають такий припис у своїх документах, можуть використовуватися», — розповів чиновник.

Він наголосив, що коли люди з приписом «умовно придатний» потрапляють в військові частини, у командирів виникають питання.

«Тому для того, щоб закрити це питання раз і назавжди, Рішенням ради нацбезпеки і оборони дано доручення розтлумачити цей документ для того, щоб не було подвійного-потрійного трактування цієї норми», — пояснив Данілов.

Зазначимо, що наразі обмежена придатність не є підставою для відстрочки від мобілізації чи звільнення з військової служби. У той самий час військовозобов’язані цієї категорії не можуть служити у деяких родах військ (морській піхоті, десанті тощо.). Проте особи з таким статусом придатні до служби:

  • у частинах (підрозділах) забезпечення;
  • військових комісаріатах;
  • військових установах, організаціях;
  • навчальних закладах.
Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам