НовиниВ Україні іспити на водіння проводитимуть по-новому: що і...

В Україні іспити на водіння проводитимуть по-новому: що і коли зміниться

-

З липня 2023 року майбутні водії складатимуть екзамени на отримання водійських посвідчень під цифровим наглядом, а кількість сервісних центрів значно зменшиться. Такі проєкти анонсував міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

Посилиться і контроль за якістю підготовки водіїв, зокрема, шляхом прозорого складання іспитів та прискіпливої уваги до цього процесу. В Україні із всіх наявних сервісних центрів буде зроблено 55 сучасних екзаменаційних хабів, оснащених якісною комп’ютерною технікою, системою відеоспостереження й транспортними засобами, які також будуть обладнані відповідно до вимог.

Перед іспитами потрібно буде відцифрувати обличчя і поставити свій підпис. Ці відцифровані фото будуть застосовуватися для системи розпізнавання, тобто людина, яка буде заходити в клас, буде ідентифікуватися за розпізнаванням обличчя, щоб ніхто інший не міг прийти і скласти іспит замість неї.

«Фотографія в паспорті, особливо на паперових носіях, не завжди відповідає тому, що є в реальності. Особливо це стосується дівчат, які перефарбовують волосся, роблять зачіски або чоловіків, які відпускають бороду чи вуса. Крім того, термін вклеювання фотографії у паспортах до 15 років, а за цей час людина змінюється», — пояснює Клименко.

В авто, крім камер, які зараз дивляться на дорогу й у салон автомобіля, будуть ще стояти камери, які слідкуватимуть як за рухами кандидата у водії, так і за рухами екзаменатора.

«Запис, як і тоді, так і зараз, ведеться на мікрофон, тобто ми чуємо, як інструктор вказує на помилки, як він зачитує маршрут, зачитує, склав чи не склав кандидат іспит і каже про подальші кроки, коли прийти наступного разу на іспит, що робити і чи згідний кандидат з рішенням, чи незгідний. Якщо людина не згідна, вона може протягом трьох днів звернутись за відео або подати скаргу на дії екзаменатора», — зазначає міністр МВС.

Раніше складання іспитів проходило в два етапи: перший — на майданчику, другий — на вулично-шляховій мережі. Зараз — тільки на вулично-шляховій мережі. Є так званий чек-лист — лист, в якому зазначені типові помилки, які може допустити кандидат під час складання практичного іспиту. Відповідно, якщо кандидат набрав вже три помилки, то на четверту, вважається, що він не склав. Іспит триває 20 хвилин від моменту, як кандидат починає рух. Сюди не входить ознайомлення з маршрутом та інструктаж. Є виключення: якщо кандидат у водії не виконав команду екзаменатора, то іспит припиняється і вважається, що людина не склала. В таких випадках не обов’язково чекати трьох помилок.

Зараз кандидат має три спроби, щоб скласти практичний іспит. Якщо він після третьої спроби не склав, він іде знову навчатися практичному водінню і пробує свої сили ще три рази.

Також Клименко зазначив, що скласти на права за межами України не вдасться: «В іншій країні скласти як теоретичний, так і практичний іспити неможливо. За межами України можна лише обміняти посвідчення водія — у Польщі такі сервісні центри є у Гданську, Вроцлаві, Варшаві, Кракові, у Словаччині — в Братиславі, в Туреччині — в Стамбулі, в Німеччині — у Берліні, в Іспанії — Валенсія тощо».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest news

Сили оборони витісняють окупантів з позицій в районі села Вербове на Запоріжжі

Сили оборони продовжують наступальну операцію на Мелітопольському напрямку у Запорізькій області. В районі села Вербове українські воїни витісняють російських...

Енергоатом вивів на максимальну потужність усі енергоблоки, що працюють

У понеділок, 25 вересня «Енергоатом» вивів на максимальну потужність усі 7 робочих атомних енергоблоків, додавши 300 МВт потужності українській енергосистемі. Про...

Зрадник, який наводив ворожі ракети на оборонний завод у Запоріжжі, отримав довічний термін, — СБУ

У Запоріжжі до довічного ув’язнення засудили агента ФСБ, який наводив і корегував російські ракетні удари по оборонній та критичній...

Олексій Чернишов: «Цю зиму плануємо пройти за рахунок газу власного видобутку»

Цьогоріч Україна вперше пройде опалювальний сезон лише за рахунок газу власного видобутку. Таку заяву в ефірі національного телемарафону зробив...

У Запоріжжі з’явився мурал, присвячений Маріуполю

Новий мурал з’явився у нашому місті. Його автори – маріупольці, які зараз проживають у Запоріжжі, а також співробітники центру...

Спалах поліомієліту в Україні завершився, — ВООЗ

Європейське регіональне Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я оголосило завершеним спалах поліомієліту в Україні, який було виявлено у жовтні 2021...

Must read

Запорожье готовится к открытию купального сезона: коммунальщики чистят городской пляж

Сегодня с раннего утра на Центральном пляже кипит работа...

Ажиотаж около “Запорожгаза”: как горожане разбирались с неправильными платёжками

Вчера, 13-го декабря, около здания ПАО "Запорожгаз" собралась толпа...

You might also likeRELATED
Recommended to you