Михайло Прасол: Бути депутатом 24/7 нелегко

- Advertisment -

Михайло Прасол: Бути депутатом 24/7 нелегко

Андрій Соколов

Михайло Прасол — депутат Запорізької міської ради, якого ви стовiдсотково знаєте. «П`ять років тому я зробив вибір: стати активним та дієвим депутатом, відкритим до людей, який працює 24 години 7 днів на тиждень, — говорить вiн. — І сьогодні люди бачать конкретний результат». Про активну діяльність депутата ми і поговоримо далі.

Наприкінці 2015 року, коли ви розпочали свою депутатську діяльність у Запорізькій міськраді,  якої мети ви хотіли досягти?

— Ще на початку каденції я поставив собі за мету навести лад в будинках і на вулицях на окрузі у Вознесенівському районі, від якого обраний. В цьому контекстi найплідніше спілкування в мене складалося з мешканцями будинкiв, що утворили ОСББ. Тому що це люди, які взяли на себе відповідальність за свої будинки. Відповідно, вони дійшли до того етапу, щоб впроваджувати різні програми.

Так, в спільній співпраці з ОСББ Вознесенівського району на початку каденції ми і визначили найголовніше для всіх питання, яке треба вирішувати. Для мене це фактично справа 4 рокiв моєї діяльності. При цьому, найбільше грошей з депутатського фонду я вкладаю на округ саме в заміну старих вікон на енергоощадні у під’їздах будинків.

Чому? Ми знаємо, що електроносії продовжують дорожчати. І газ, і електроенергія. Відповідно, зростає і опалення для всього будинку. Тому як депутат міськради я роблю заміну вікон на окрузі – i це лише перший етап.

Другим етапом хотілося, щоб було і утеплення всього будинку, і індивідуальні теплові пункти. Адже ця енергоощадна програма дозволяє зекономити кошти на опаленні.

— Тоді який будинок ОСББ, наприклад, ви б могли назвати показовим для своєї діяльності?

— Це не будинок, а вулиця – Південноукраїнська. Саме тут у будинках замінені всі вікна в усіх будинках, що відносяться до мого округу. Новенькі енергоощадні вікна за кошти мого депутатського фонду встановлені в під’їздах будинків 9, 13, 15, 17, 19. Це як приклад. Звісно, у дуже багатьох будинках округу я допоміг замінити вікна, люди радіють таким змінам.

Як бачите, ми не створювали мильну бульбашку, а зробили якісну заміну на цілих вулицях, а не просто в окремо взятих поодиноких віддалених будинках. Вважаю, що така ініціатива дуже класна. Це заохочення для звичайних будинків скоріше створювати ОСББ. Адже нічого іншого, крім цієї форми управління будинками, 100% не буде. ОСББ дає чимало переваг, та разом з тим, якісне та спільне обслуговування.

Продовжуючи тему вулиці Південноукраїнської. Ще на початку каденції задля комфорту жителів я просив зробити ремонт дороги вздовж парку, що поєднує проспект Соборний та вулицю Перемоги. Важливою умовою нової дороги з самого початку назвав такі маленькі парковочки для автомобілів.

Цю дорогу протягом двох місяців ретельно робили турки і спрацювали дуже якісно. Після років експлуатації – жодної ями. І, звісно, тут є зручні паркувальні місця для автомобілів.

Встановлено також світлофорний комплекс і лежачі поліцейські на перехресті по вулиці Леоніда Жаботинського (раніше – Правди) та Михайла Гончаренка (раніше – Панфіловців). Тут поряд і перинатальний центр, і ліцей. Оскільки я з дитинства живу у цьому районі, знаю скільки було тут аварій! Тому таких змін добивався кілька років.

Тепер заявляю офіційно: після встановлення світлофорного комплексу, жодної аварії на цьому перехресті не було! Хоча раніше майже щотижня там відбувались ДТП і, нажаль, часто то були важкі випадки.

Наразі по місту можна побачити ваші білборди, де ви запрошуєте громадян до своєї громадської приймальні. З якими проблемами до вас звертаються?

— Я, мабуть, один з тих депутатів міськради, який найбільше проводить депутатських прийомів громадян. У мене щотижня по 2 прийоми: у понеділок і п’ятницю. Депутатська приймальня знаходиться за адресою: вулиця Зелінського, 3, кабінет 23.

Завжди є різні питання, з якими жителі району звертаються: відмостки, дахи, програма співфінансування. Звичайно, ми все це робимо.

Також є і окремі питання, наприклад, аварійні, які потрібно швидко вирішити. Запоріжці знають, що до мене завжди можна звернутися. Мій номер телефону багатьом з округу відомий, люди особисто мені телефонують і я з радістю допомагаю, навіть у вихідні дні чи вночі. Як того потребує ситуація.

Характерно, що до депутатської приймальні Михайла Прасола дуже багато людей звертаються не тільки з Вознесенівського, але і з районів всього міста. Я ніколи не ділив людей, допомагаю всім без виключення.

— Чи будете ви балотуватись на виборах до Запорізької міськради?

— Так, я буду балотуватись – треба закінчити всі розпочаті у Вознесенському районі справи.

При цьому для мене було б 100% класно, щоб всі будинки у місті Запоріжжі стали б ОСББ. Саме така відповідальна позиція мешканців – єдиний шлях, щоб врятувати житлові будинки.

Голова ОСББ разом з правлінням, зі співвласниками вирішують, куди вкладати гроші. А я як депутат маю можливість підтримувати їхній розвиток та реалізувати якісні програми: співфінансування, повернення коштів за теплими кредитами, робити якісну заміну вікон чи ще чогось за рахунок депутатського фонду. Як депутат маю можливість допомагати, і все далі і далі бачу в цьому багато перспектив.

Михайло Прасол обраний до міськради у жовтні 2015 року по виборчому округу №38 у Вознесенівського районi міста. Входить до складу  постійної комісії з питань комунальної власності, ресурсів, приватизації, архітектури та земельних відносин. Віднедавна – член міжфракційного об’єднання Володимира Буряка «Єднання».

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь

Достойное вниманияСВЯЗАННЫЕ
Рекомендуется Вам