НовиниМіська влада захищає: Ліквідація наслідків вибуху

Міська влада захищає: Ліквідація наслідків вибуху

-

Міська влада захищає: Ліквідація наслідків вибуху

У минулу п’ятницю на вулиці Івана Франка сталася справжня трагедія – вибух газу. Це серйозна ситуація і вона вимагала термінового вирішення проблем. Саме задля найшвидшого вирішення проблем секретар Запорізької міської ради проконтролював ситуацію на місці.

Першими про вибух дізналися поліцейські. За інформацією Національної поліції 28 січня близько четвертої години ранку до чергової частини відділу поліції надійшло повідомлення про те, що в Олександрівському районі по вулиці Франка стався вибух побутового газу у чотирьохповерховому будинку між другим і третім поверхом.

Ситуація сталася рано вранці, але це не завадило представникам місцевої влади дістатися до потерпілих та скоординувати роботу працівників поліції, які організували охорону публічної безпеки та порядку, а також гарантували недопущення мародерства в місці проведення робіт з ліквідації наслідків вибуху.

Медики повідомили, що внаслідок вибуху були постраждалі, також було констатовано смерть літньої жінки – вона була у сусідній квартирі від тої, у якій відбувся вибух. На місці події було задіяно 2 фельдшерські, 1 лікарська, 1 кардіореанімаційна та 2 реанімаційні бригади.

Через декілька днів, одна постраждалих, яка була у лікарні – померла. Жінка 35 років під час вибуху отримала закриту черепно-мозкову травму, забій головного мозку, чисельні опіки тіла ІІА-ІІІ ст. 80% тіла, опік верхніх дихальних шляхів, опіковий шок. 

За даним фактом слідчим управлінням ГУНП в Запорізькій області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.2 ст.270 Кримінального кодексу України (Порушення встановлених законодавством вимог пожежної або техногенної безпек). Повну картину, що призвела до вибуху встановлюють.

 

Після вибуху всіх жителів будинку тимчасово вивели з будинку, щоб вони були в безпеці, пока відповідні служби ліквідували наслідки вибуху та перевіряли стан будівлі.

О п’ятій годині ранку, усього за годину після надзвичайної ситуації на місце прибув виконуючий обов’язки міського голови Анатолій Куртєв. Для жителів будинку було облаштовано пункт обігріву, та всебічна підтримка з боку влади.

У цей же день Анатолієм Куртєвим було скликано позачергове засідання міської комісії з питань техніко-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. О 9:00 секретар міської ради провів засідання комісії та наголошував: «Всі вже знають про вибух, який сьогодні відбувся у будинку по вулиці І. Франка, 43. На засіданні маємо чітко окреслити ситуацію, що склалася на цей час. Необхідно визначити, що вже зроблено, які роботи виконуються зараз і заплановані на найближчий час. Також маємо сформувати чіткий алгоритм дій з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, допомоги постраждалим».

Задля безпеки жителів на місці розгорнули пункти обігріву. Евакуйованих мешканців 24 квартир постраждалого будинку забезпечили продуктами, а також виділили місця для тимчасового проживання у гуртожитку по вул. Сталеварів, 8.

Олександрівській районній адміністрації доручили налагодити діалог з мешканцями постраждалого будинку, щоб вони отримали від міста всю можливу допомогу.

На нараді виконавчого комітету обговорювали багато питань, одним з них було обговорення стану ліквідації наслідків надзвичайної ситуації у будинку по вул. І. Франка, 43. Секретар міської ради Анатолій Куртєв відзначив професіоналізм правоохоронців, рятувальників, працівників комунальних підприємств. 

«Зараз важливо зробити все необхідне, щоб максимально швидко відновити будинок. Доручаю у найкоротший термін укласти договір на розробку проєктної документації для відновлення будинку. Законодавство це дозволяє, адже вибух у будинку визнано надзвичайною ситуацією. Після цього стане зрозумілим, скільки коштів та часу буде потрібно для відновлення будинку», – відзначив Анатолій Куртєв.

Також він наголосив, що якщо для проєктування або проведення робіт необхідно буде оперативно виділити кошти, та у разі необхідності він готовий скликати для цього позачергову сесію міської ради.

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам