Мовне питання: загроза русифікації освіти

0

Партія «Європейська Солідарність» оприлюднила заяву з приводу законопроекту «з русифікації освіти», який виніс на розгляд народний депутат від провладної партії «Слуга народу» Максим Бужанський. Друкуємо текст заяви.

«Цей тиждень – вирішальний для захисту української мови. Цього тижня «Слуги народу» спільно з ОПЗЖ планують протягнути в парламенті антиукраїнський законопроєкт №2362 «слуги народу» Бужанського, мета якого – тотальна русифікація української освіти.

Саме такий «подарунок» підготувала монобільшість до 30-річчя Декларації про державний суверенітет України. Цей проєкт, який є найбільшою загрозою українській мові й освіті з часів Януковича, передбачає внесення змін у закони про мову і про освіту.

Давно запланований і підготовлений з 1 вересня 2020 року перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на навчання українською мовою буде скасовано аж до вересня 2023 року.

Крім того, вносяться зміни до закону «Про повну загальну середню освіту», а саме: вилучається норма про обов’язковий обсяг навчання державною мовою (не менше 80% річного обсягу навчального часу) для осіб, які належать до національних меншин, при здобутті базової або профільної середньої освіти у державних, комунальних чи корпоративних закладах освіти.

Більше того, навіть у школах з української мовою навчання можна буде викладати «декілька предметів» російською! Це шлях до тотальної русифікації освіти. Ми не маємо права цього допустити.

Проти законопроєкту 2362 виступають профільний гуманітарний комітет Верховної Ради, Міністерство освіти і науки, Міністерство фінансів, десятки і сотні представників громадських організацій, діячів культури й освіти, органів місцевого самоврядування.

Підтримувати цей провокаційний антиукраїнський проєкт можуть лише люди, які діють проти української держави в інтересах Москви. «Європейська Солідарність» закликає всі патріотичні сили і всіх небайдужих громадян об’єднатися і не допустити ухвалення реваншистського законопроєкту Бужанського.

Закликаємо патріотичні середовища по всій Україні рішуче протидіяти русифікаторським намірам влади в усіх доступних формах.

Закликаємо спікера Разумкова припинити дії з розколу і русифікації України, негайно зняти русифікаторський законопроєкт 2362 з розгляду на нинішній сесії і не включати в порядок денний наступних сесій.

Закликаємо кожного народного депутата незалежно від партійної чи фракційної приналежності стати на захист української освіти і публічно підтримати нашу позицію, а якщо дійде до голосування – голосувати проти антиукраїнського законопроєкту.

Ми попереджаємо Зеленського, Разумкова і керівництво партії «Слуга народу», що вони несуть усю повноту відповідальності за наслідки їхньої антиукраїнської провокації.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь