Олександр Старух: «Якщо молодь буде виїзджати з Запоріжжя, то у міста не буде перспектив»

0

Сьогодні пройшла неформальна зустріч журналістів та студентів факультету журналістики з головою Запорізької обласної державної адміністрації Олександром Старухом.

Зустріч провели у кафе «Макдональдс» на проспекті Металургів, на другому поверсі. Вибір локації жартівливо прокоментував сам Олександр Старух: «Ми подумали, що ви проводите більше часу у «Макдональдс» ніж у обласній державній адміністрації».

Сам голова ЗОДА підкреслив, що пишається активністю молоді, яка приймає участь у багатьох ініціативах та обговореннях. І у цей раз студенти та журналісти приймали активну участь у обговоренні питань. Одне з таких питань було задано під час обговорення майбутнього міста – скільки треба платити молоді, щоб вони залишалися у Запоріжжі та працювали у нашому місті. Студенти окреслили ціну їх праці у 20 тисяч, а очільник поділився інформацією, що середня зарплата у ЗОДА усього 12 тисяч, а більшість на рівні 7 тисяч.

Руслан Шиханов пояснив, що кожен сам обирає перспективи свого розвитку: «Журналіст в Запоріжжі може заробляти більше ніж у Києві в залежності від того у якому ЗМІ він працює, наскільки результативно»

Наш журналіст приймав участь у обговоренні та зауважив: «Якщо ви хочете щоб журналісти залишилися у Запоріжжі, необхідно їм щось запропонувати, зацікавити. У кожного свої амбіції, бажання. Якщо журналіст планує майбутнє у Запоріжжі, будувати сім’ю, як він буде це робити коли він буде не жити, а виживати? Що ми хочемо? Професійних журналістів, а що ми можемо їм дати та запропонувати, які умови ми можемо для них зробити?».

Під час дискусії про малу кількість вакансій для журналістів, Старух поділився своїм баченням ситуації: «Коли три факультети готують спеціалістів для одного міста, це не забагато? Як на мене – забагато. Є таке поняття як перевиробництво. На конгресі регіональних влад прийнято рішення передати професійно-технічні училища на рівень громад, бо ще досі існують застарілі спеціальності».

Говорячи про те, що молодь намагається знайти себе та поїхати у Київ, Олександр Старух поділився своєю думкою: «Хтось себе шукає, це нормально їхати. У нас є одна цінність – це наша територія, вона має розвиватися, має бути все ефективне і ми всі будемо задоволені життям тут».

Також Роман Шиханов звернув увагу на кількість негативних новин, які захоплюють увесь інформаційний простір, але зрозуміло чому так багато новин про дтп, смерті та таке інше. У такому випадку ЗОДА буде намагатися створювати більше позитивних новин, для балансування новинної стрічки.

Під кінець зустрічі, Олександр Старух особисто вручив подяки деяким журналістам, що вже давно доносять інформацію до жителів міста. Без подарунків не залишилися і  студенти-журналісти, їм подарували фотоальбоми з історією міста та чудовими кадрами, щоб зацікавити у історії та мальовничих краєвидах нашого краю.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь