НовиниРічниця авіаудару по драмтеатру у Маріуполі: як РФ знищила...

Річниця авіаудару по драмтеатру у Маріуполі: як РФ знищила докази злочину

-

Річниця авіаудару по драмтеатру у Маріуполі: як РФ знищила докази злочину

Рік тому, 16 березня 2022 року, росіяни завдали авіаудару по Маріупольському драмтеатру на Донеччині.

За різними даними, загинули від 300 до 600 людей, які переховувались там від обстрілів, спдіваючись, що драмтеатр ніколи не стане об’єктом нападу. Росіяни влучили в найменш захищену частину театру – туди, де була розташована сцена й майже не було перекриттів. Їх не зупинив навіть великий напис «ДЕТИ» на площі перед будівлею.

Напередодні катастрофи до театру масово приходити маріупольці, адже містянам обіцяли «офіційний» гуманітарний коридор. Евакуація планувалася з трьох пунктів збору – від драмтеатру, Азовсталі і місцевого спорткомплексу.

16 березня в театрі вирувало звичайне життя: волонтери готували їжу, люди прибирали, носили воду з колодязя поруч. Ворожі війська продовжували обстріли цивільних районів Маріуполя. Артилерія вразила багато місць, а російські бомбардувальники завдали авіаудару по театру, який перетворив будівлю на руїни.

Досі невідомо скільки людей тоді загинуло. І навряд чи світ коли-небудь дізнається правду: з літа окупанти розпочали демонтаж руїн драмтеатру, щоб приховати сліди кривавого злочину. Від театру залишилися лише фронтальні стіни.

 

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам