НовиниРосія провела псевдовибори на окупованих територіях Запоріжжя: як це...

Росія провела псевдовибори на окупованих територіях Запоріжжя: як це було

-

Росія провела псевдовибори на окупованих територіях Запоріжжя: як це було

31 серпня стартувало «дострокове голосування» на тимчасово окупованій території Запорізької області. Так звані «виїзні комісії» розпочали подворовий та побудинковий обходи. З 8 вересня відчинилися й стаціонарні виборчі дільниці, проголосувати на яких можна було за два дні – 10 вересня.

Порожні дільниці та голосування під дулами автоматів – так відбувалися псевдовибори у Бердянську, повідомляє «Суспільне», посилаючись на голову Бердянської міської військової адміністрації Вікторію Галіціну.

«Псевдовибори минули дуже невдало для окупанта. Явка, як нами й очікувалось, була критично низькою. Також цікаво, що скрині для голосування на виборчих дільницях були огорнуті в символічно чорні пакети. Саме для того, щоб не було видно мізерну кількість бюлетенів у скриньках», — розповіла посадовиця.

У тимчасово окупованих Пологах члени так званої «виборчої комісії» здебільшого ходили по домівках місцевих у супроводі озброєних окупантів, поділився міський голова Юрій Коноваленко.

«По місту, по селах ходили зі скриньками. Ходили двоє військових із автоматами і декілька чоловік з комісії. Десь активніше примушували голосувати, десь стукали в двері та йшли. Взагалі не вимагали паспорти. В них є списки, у яких зазначено, хто і де проживає. Вони просто протягували бюлетень і вимагали проголосувати», — зазначив Коноваленко.

А от жителі Енергодару та навколишніх сіл масово уникали зустрічі з представниками виборчих комісій. Про це в ефірі національного телемарафону розповів міський голова Енергодара Дмитро Орлов.

«По квартирах ходили… Але все це супроводжувалось озброєними людьми з автоматами, які фактично вказували, де і за кого поставити галочку. Тому ми розуміємо, про яку “демократію” йдеться», — каже чиновник.

Проводилося голосування і на виборчих дільницях. Проте, цього разу окупанти не повідомили населенню, де саме вони (дільниці – ред.) знаходяться, розповів міський голова Енергодара.

«На дільницях окупанти виключно знімали провокативні відеоматеріали для своїх каналів. Зганяли масовку, щоб створити картинку активного голосування. Але насправді люди на окупованих територіях цього уникають, навіть перебування в місті уникають у ці дні. Я вже не говорю про те, що кожен четвертий з п’яти місцевих мешканців залишили місто. І перебувають або за кордоном, або на підконтрольній Україні території, тобто місто майже без людей», — підкреслив Дмитро Орлов.

Натомість у російській Центральній виборчій комісії заявили, що явка виборців була надзвичайно високою, а найбільше голосів віддали за партію Володимира Путіна – «Єдина Росія».

«Ми отримуємо впевнену підтримку, за попередніми даними скрізь набираємо більшість, понад 2 млн 700 тисяч людей у всіх чотирьох регіонах (Запорізька, Херсонська, Донецька та Луганська області – ред.) віддали голоси за “Єдину Росію”», — сказав голова центрального виконавчого комітету Олександр Сідякін.

Зазначимо, що псевдовибори на окупованих територіях є незаконними, їх проведення суперечить нормам міжнародного й українського права. Їх результат не буде визнаний ні Україною, ні світом.

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам