Сергій Штепа: Автомобілі повинні бути доступні кожному українцю

0

Народний депутат України Сергій Штепа — голова підкомітету електронного врядування Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації. Обраний по 77-му округу міста Запоріжжя від політичної партії «Слуга народу».

— Нещодавно ви разом з іншими народними депутатами зареєстрували одразу три законопроєкти, які стосуються дешевого розмитнення транспортних засобів. Чому ви приділяєте стільки уваги цьому питанню?

Я давно опікуюсь проблемою розмитнення транспортних засобів. Ще в грудні 2019 року я зареєстрував законопроект №2632, який відтерміновував штрафи за порушення умов тимчасового ввезення. Пам’ятаю, як біля будівлі Верховної Ради скандували ці цифри, наполягаючи на тому, щоб народні депутаті підтримали мою ініціативу. Я вважаю, що наша влада має поставити крапку у цьому питанні.

Я впевнений: не може бути так, що в країні, де рівень заробітної плати значно менший, ніж в середньому в Європі, транспортні засоби коштують дорожче, ніж в Німеччині, Франції чи Польщі. Люди повинні мати можливість купити та розмитнити автомобіль за прийнятні гроші. В Україні знаходиться орієнтовно 500 тис. автомобілів із порушенням умов тимчасового ввезення або транзиту. Їм потрібно дати остаточну можливість здійснити розмитнення по доступним тарифам.

Серед українців існують різні точки зору на цю проблему. Зустрічаються ті, хто категорично проти так званих «євроблях». Вони вважають, що значна кількість ввезених до України автомобілів знаходиться в поганому технічному стані. Крім того, деякі люди обурюються, що придбали автомобіль в Україні, сплатили податки в повному обсязі, а інші тепер мають змогу економити.

Відповідаю на ці зауваження. По-перше, законопроекти №3704, 3705, 3706 стосуються не тільки «євроблях», а всіх легкових транспортних засобів на іноземній реєстрації. По-друге, деякі люди, які ввезли, але не розмитнили автомобілі, не вкладають гроші в їх обслуговування, тому що не знають: чи не прийдеться завтра здавати транспортний засіб на металобрухт? Якщо вирішити цю проблему, то вони будуть охоче обслуговувати свій автомобіль.

До речі, транспортні засоби на іноземній реєстрації найчастіше купують люди, яким просто не вистачає коштів, щоб придбати новий автомобіль. Це наслідок економічної політики, яка проводилась в нашій державі останні 28 років. Так що буде краще, безпечніше і екологічніше: десятирічний Opel або Skoda чи стара «Таврія»? Відповідь очевидна. Саме тому я залишаюсь послідовним прихильником доступного розмитнення. Я вважаю, що автомобілі повинні бути доступними для кожного українця!

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь