Що будуть їсти школярі в новому навчальному році?

0

Проект рекомендованого меню для використання в закладах освіти, дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, а також дитячих закладах сфери соціального захисту опублікували на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

Оприлюднили повне меню, що рекомендовано для використання в закладах освіти, дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, а також дитячих закладах сфери соціального захисту.

Розробляли меню робочою групою, до складу якої увійшли представники МОЗ України, Євген Клопотенко та команда проєкту CultFood, технологи та дієтологи, голова ВГО «Асоціація дієтологів України».

Меню розробляли спираючись на норми харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку. У відкритому доступі — вся технологічна документація на страви та вироби, що увійшли до оновленого меню.

Так, школярів будуть годувати не тільки звичайними стравами, але й частуваннями, які більше схожі на ресторанні. У прикладених документах є детальне, потижневе меню обідів для школярів.

Наприклад, у понеділок першого тижня школярам на обід запропонують скуштувати салат з капусти, огірків та кропу, борщ з картоплею, сметану до борщу, запечене філе курки з орегано, рис з орегано, а також хліб та банан.

Тобто у понеділок школярі на першу страву скуштують 250 грамів борщу зі сметаною та житнім хлібом, на другу страву буде загалом 120 грамів рису та 50 грамів курки з додаванням орегано, а також 50 грамів салату і як завершення 100 грамів свіжих бананів.

Вівторок для школярів, які не їдять рибу, буде трохи складнішим. У цей день подадуть сочевичний суп-пюре, рибні нагетси з кетчупом, овочеве соте, а також чай з мелісою. Додатково як маленьку радість школярам дадуть ще свіжих яблук та груш.

Взагалі якщо подивитися, разовий обід для школяра виглядає як справжній похід у ресторан. Протягом місяця їм зустрінуться різноманітні страви, про існування яких не всі могли навіть знати. Тут вам і полтавський борщ зі сливовим варенням, i китайська печеня зі свининою, i ліниві голубці з яловичиною, а також суп з галушками, чилі кон карне (квасоля з яловичиною) та багато-багато іншого. Ці рецепти ви зможете побачити на сторінках нашої газети поступово, окремим блоком так само, як це прописано у технологічних картах, спробуйте здивувати свою сім’ю стравами немов з ресторану.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь