НовиниЩо чекає школярів

Що чекає школярів

-

- Advertisment -spot_img

Кожен пам’ятає про свято у перший осінній день. День знань та символ початку навчального року – перше вересня. У батьків та учнів виникає багато питань, відповідь на які сьогодні дає заступник міського голови Запоріжжя Анатолій Васюк.


– Анатолій Григорович, як вплине програма «Нової української школи» на освіту?

– Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й уміння застосовувати їх у повсякденному житті.

Реформу розраховано на 12 років, адже неможливо швидко змінити освітню традицію, яка була в Україні протягом десятиліть. Проте зміни вже розпочались. Цінностями реформи є орієнтація на учня, педагогіка партнерства, справедливе фінансування.

Ключова зміна для учнів стосується підходів до навчання та змісту освіти. Це головне. Адже мета «Нової української школи» – виховати інноватора та громадянина, який вміє ухвалювати відповідальні рішення та дотримується прав людини.

Замість запам’ятовування фактів та понять учні набуватимуть динамічну комбінацію знань, умінь, навичок, способів мислення, поглядів, цінностей, інших особистих якостей. Формується ядро знань, на яке будуть накладатись уміння цими знаннями користуватися, а також цінності та навички, що знадобляться випускникам української школи у професійному та приватному житті.

В рамках реалізації концепції «Нової української школи» розроблено нову модель оцінювання учнів. Тепер замість звичних табелів у кінці року учні перших класів отримують свідотство досягнень. Оновлена модель ґрунтується на формувальному оцінюванні, яке дає можливість зробити висновки саме щодо процесу навчання, а не тільки результату (кількості помилок) учня.

Один із принципів Нової української школи – партнерство, у тому числі – між школою та батьками. Батьки можуть створювати свої органи громадського самоврядування, а отже – впливати на освітній та виховний процеси.

Співпраця між усіма учасниками освітнього процесу – вчителів, учнів, адміністрацій та батьків – це те, що допоможе досягти всіх інших результатів. Адже тільки так можливо втілити головну мету: змінити освітнє середовище, впровадити навчання для життя.

 – До нового навчального року було анонсовано, що школи мають забезпечувати новий рівень харчування для дітей. Яка стадія готовності харчоблоків зараз?

 – Згідно з постановою Кабінету міністрів України №305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», Департамент освіти і науки Запорізької міської ради міста Запоріжжя почав розробку нового меню для закладів дошкільної освіти з урахуванням всіх вимог постанови. Була створена робоча група з розробки та підготовки нового меню для дітей дошкільного віку. Перейти у повному обсязі до нового меню планується з 01 січня 2022 року згідно встановленого урядом перехідного періоду.

Були здійснені перевірки всіх харчоблоків у закладах загальної середньої освіти міста Запоріжжя на предмет дотримання нового санітарного регламенту та наявність обладнання. За літній період в багатьох закладах оновлені харчоблоки, виконано ремонт з урахуванням всіх вимог, замінено частково обладнання.

На жаль, в багатьох закладах не було змоги модернізувати харчоблоки в повному обсязі. Для повної модернізації сучасним технологічним обладнанням необхідно понад 203 млн гривень. За постійної підтримки депутатів міської ради вирішуються питання модернізації харчоблоків, осучаснення їх технологічного обладнання, проведення поточних та капітальних ремонтів.

Департаментом освіти і науки міської ради прийнято рішення про тимчасове впровадження з 1 вересня кейтерінгу у 23 закладах освіти, який повинен відповідати всім принципам та вимогам безпечності харчових продуктів на базі системи НАССР, а в 90 комунальних закладах загальної середньої освіти організація харчування учнів здійснюватиметься способом аутсорсингу. Запорізькою міською владою вживаються заходи для реалізації програми «Здорове харчування».

 

– Напередодні Дня знань, завдяки програмі «Діти Запоріжжя», місто допомогло школярам, які опинилися у складних життєвих обставинах. Які подальші плани на їх підтримку протягом року?

– Для дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, запланована вистава до дня Святого Миколая та новорічних свят. Крім того, для дітей буде придбано солодкі подарунки у кількості 300 штук. Також заплановане привітання з новорічними святами та солодкі подарунки у кількості 130 штук для вихованців центру реабілітації дітей, дитячого будинку «Сонечко», православного дитячого будинку «Надія». Крім того, для дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, заплановано придбання 300 квитків на виставу у Запорізькому цирку.

– Як буде відбуватися освітній процес. Освітні заклади будуть працювати дистанційно чи будуть проводити заняття як до епідемії?

– Нині в усій Україні зелений рівень епідемічної небезпеки. Тому з 1 вересня поточного року освітній процес у закладах загальної середньої освіти міста буде відбуватися в звичайному (очному) режимі. У разі підвищення рівня захворюваності населення на СOVID-19 та встановлення жовтого або помаранчевого рівнів епідемічної небезпеки відвідування закладів освіти та проведення в них масових заходів дозволяється за умови, якщо буде вакциновано більш як 80% персоналу. При встановленні червоного рівня епідемічної небезпеки відвідування закладів освіти заборонено, крім закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти.

– Як ви ставитесь до дистанційного навчання?

 – На період введення обмежувальних карантинних заходів в закладах освіти Запоріжжя ще у березні 2020 року для організації освітнього процесу використовувались технології дистанційного навчання. Впродовж 2020-2021 років в закладах освіти міста розроблено та запроваджено алгоритми дій щодо оперативного переведення навчання з очного формату у дистанційний, обрано зручні платформи, онлайн-інструменти, інтернет-ресурси для ефективного проведення уроків, здійснення об’єктивного оцінювання, обміну інформацією між учасниками освітнього процесу. В умовах підвищеної складності педагоги, які набули нових цифрових знань і навичок, працювали впевнено і стабільно.

Для підвищення якості надання освітніх послуг Департаментом освіти і науки Запорізької міської ради створено міську електронну освітню платформу School_Z для вільного застосування вчителями, учнями та батьками, забезпечення учасників освітнього процесу доступом до навчального матеріалу в умовах дистанційного та змішаного навчання.

Крім того, було записано 30 телеуроків за програмою 5-9-х класів. Створення такого матеріалу спрямовано на зв’язок шкільного навчання з життям міста і містян, з досвідом сучасних дітей. Важливо, щоб учні не просто переглядали телеурок, насичений інформацією, а й розуміли навчальний матеріал, вчилися його використовувати на практиці, розвивали власні компетенції.

Дистанційне навчання, як новий формат, сприяє оновленню форм і методів навчання в цілому. Сьогодні вчителі використовують освоєні під час карантину онлайн-платформи і для очного навчання учнів. А в школах міста запроваджено глобальне використання електронних щоденників та електронних журналів.

В кожній школі міста розроблено стратегію закладу освіти щодо використання дистанційних технологій в організації навчання, проведено інформування учасників освітнього процесу щодо порядку дій в разі переходу закладу освіти на дистанційний режим роботи, оновлено сайти шкіл для розміщення електронного розкладу уроків, визначено канали комунікації з учнями та батьками, запроваджуються електронні щоденники та електронні журнали. Системною є робота з підвищення кваліфікації педагогів щодо цифрової грамотності.

Для забезпечення проведення уроків в дистанційному режимі для закладів освіти міста в цьому році буде придбано 344 ноутбуки.

В кожному закладі освіти застосовується індивідуальний підхід до вирішення проблем, які виникають у школярів та їхніх батьків під час віддаленого навчання.

Але, попри все вищесказане і готовність шкіл міста до дистанційної освіти, я вважаю, що ми маємо докласти максимум зусиль для того, щоб забезпечити безперебійний очний процес навчання. Для цього необхідно дотримуватися усіх необхідних санітарних та протиепідеміологічних норм. Саме тому я не перестаю наголошувати на тому, що вакцинація 80% відсотків запорізьких освітян – це не примха, а вкрай важлива необхідність для очної освіти наших дітей.

 

Олексій  Мотревич

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest news

Це треба знати, якщо їдете до Польщі

Під час перетину кордону України з Польщею здійснюється два види контролю – паспортний і митний. Якщо з першим усе...

Кіберполіція запрошує долучитись до соціального проєкту BRAMA

У віртуальному просторі почав діяти новий проєкт з кібербезпеки «BRAMA» (БРАМА). Це синергія громадян, приватного та державного секторів у...

Десятки будинків залишилися без світла через атаку БПЛА на Запоріжжя

Внаслідок нічної БПЛА-атаки без електроенергії залишилися 37 приватних будинків Запорізької області. Про це розповіли в ПАТ «Запоріжжяобленерго». «Наші бригади вже...

Чорний лебідь кружляє над Кремлем

Андрій Бартиш «Чорний лебідь» - це концепція, згідно з якою існують важко прогнозовані нечасті події зі значними наслідками. Ввечері 22...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Окупанти атакували Запоріжжя безпілотниками: зруйновано будинки, є постраждалі

Вночі 28 березня Росія атакувала Запоріжжя ударними БПЛА. Пошкоджень зазнали приватні будинки у трьох районах міста. Як повідомив голова...

Уночі 31 березня Україна перейде на літній час

Переведення годинників проводиться для того, щоб ефективніше використовувати денне світло в холодний період року та зменшити витрати на електрику...

Must read

Изучаем английский язык в библиотеке?

Анна Перекрест Библиотека в Вознесеновском районе Запорожья представляет нашему вниманию...

З 1 жовтня українці, які прихистили переселенців, будуть отримувати збільшену компенсацію

З 1 жовтня українці, які прихистили у своїх домівках внутрішньо переміщених осіб, отримуватимуть...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you