АналітикаСимволи примирення

Символи примирення

-

Символи примирення

Олексій Мотревич 

9 травня 1945 року – незабутня дата в історії нашої країни. Це величний день великої перемоги в другій світовій війні над німецькими загарбниками. Але в цій війні брали участь не тільки українці – проти нацистів боролася практично вся Європа. Тому напередодні цього дня пропонуємо згадати усіх героїв, що віддали життя за свою країну та рідних, а також розповімо про цікаві факти, пов’язані з цією подією.

В США теж святкують 9 травня – день Перемоги над нацистами. До речі, Днів Перемоги у американців цілих два – 2 вересня вони святкують День перемоги у Тихому океані, або день перемоги над Японією.

Велікобританія святкує перемогу два рази – 8 травня та 14 серпня – день проголошення про капітуляцію Японії, яка була союзником Германії в другій світовій.

В Радянському Союзі День перемоги святкували 9 травня. Традиційним святкування стало лише через кілька десятиліть після закінчення війни, адже офіційно мирний договір між Німеччиною і СРСР підписали лише десять років по тому, в 1955 році.

У сучасній Росії святкування Дня перемоги перетворилося на карго-культ, і якщо маршування в пілотках з іграшковими автоматами виглядають досить кумедно, то   традиційні військові паради на Красній площі в Москві зовсім не виказують «миролюбності» цієї країни. А популярні налипки на автомобіли за надписом «На Берлин!» – це і зовсім якось некоректно в світі мирової геополітики.

Також святкують день Перемоги і в Німеччині, але не так бурхливо та офіційно. День звільнення – саме так німці називають 8 травня – звичайний робочий день. В газетах вранці жодного рядка, ввечері по громадському телебаченню показують документальний фільм.

Вci основні дії проходять в ці дні в Берліні. До монумента в Тиргартене, рейхстагу і в Трептов-парку, де стоїть радянський солдат з дівчинкою на руках, приїжджають тисячі людей. Вранці до покладання вінків вибудовується навіть черга.

В Україні відійшли від радянських традицій, тепер в нас є два дні: 8 травня – День пам’яті та примирення, як пам’ять про загиблих та жахи які несе війна, та 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Символи примирення та перемоги в різних країнах теж різняться – у Франції цей символ – волошка, для Росії – червона гвоздика, а для України – червоний мак. Але якими би різними не були дати святкування, символи чи традиції – треба завжди пам’ятати саме людей, які пожертвували своїм життям заради мирного сьогодення. З кожним роком ветеранів Другої світової стає все менше, але пам’ять про них буде завжди жити в серцях людей.

Редакція газети «Горожанин-Інформ» вітає всіх зі святом, що уособлює собою безприкладний героїзм мільйонів солдатів і офіцерів, партизанів, трудівників тилу, які принесли мир на нашу землю і звільнили Європу від коричневої чуми. Окремий низький уклін тим небагатьом ветеранам, якi ще з нами. Спасибі вам за ратний труд і мужність. Всiм миру і добра, любові та злагоди.

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам