НовиниУкраїна отримала від США датчики радіації для виявлення ядерних...

Україна отримала від США датчики радіації для виявлення ядерних вибухів

-

Україна отримала від США датчики радіації для виявлення ядерних вибухів

Сполучені Штати встановлюють в Україні датчики, які можуть виявляти спалахи радіації від ядерної зброї чи «брудної бомби» та ідентифікувати, хто здійснив атаку. Про це повідомляє «The New York Times».

Частково це робиться для того, щоб у випадку, якщо Росія підірве радіоактивну зброю на українській землі, можна було визначити її атомний слід і довести провину Москви.

За даними видання, Команда підтримки в ядерних надзвичайних ситуаціях (NEST) — тіньовий підрозділ атомних експертів — співпрацює з Україною, щоб розгорнути радіаційні датчики, навчити персонал, контролювати дані та попереджати про смертоносну радіацію.

Мережа атомних датчиків розгортається «по всьому регіону» і матиме можливість «охарактеризувати розмір, місце і наслідки будь-якого ядерного вибуху». Крім того, розгорнуті датчики позбавлять Росію «будь-якої можливості застосувати ядерну зброю в Україні без визначення її походження».

Як пише «The New York Times», Вашингтон може використати інформацію, зібрану мережею, щоб виключити можливість помилкової ідентифікації винуватця ядерного вибуху.

«Це може здатися непотрібним кроком, враховуючи особливість грибовидної хмари. Але якщо зброя була доставлена вантажівкою, танком або човном, а не помітною ракетою з відстежуваною траєкторією польоту, то зясувати її походження може бути майже неможливо», — йдеться у матеріалі.

На думку експертів з ядерної зброї, публічна інформація про таке оборонне планування може стримувати Москву. Це дасть їй зрозуміти, що Вашингтон може викрити її «операцію під чужим прапором». Наприклад, якщо Москва спробує неправдиво звинуватити Київ у здійсненні ядерного вибуху на полі бою, Вашингтон за допомогою датчиків встановить справжнього винуватця.

Тим паче, що восени минулого року Росія, не надаючи жодних доказів, неодноразово заявляла, ніби Україна планує підірвати так звану «брудну бомбу», призначену для поширення радіоактивних матеріалів. Тоді Вашингтон попереджав, що Кремль намагається створити фальшивий привід для ескалації війни.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам