У документах дозволили використовувати фемінітиви

- Advertisment -

У документах дозволили використовувати фемінітиви

За бажання, усі професії в кадровій документації відтепер можна адаптувати до жіночої статі. Запровадження фемінітивів у «Класифікаторі професій» стало можливим завдяки ухваленню нового українського правопису. Відповідні зміни у класифікації професій Міністерство економіки затвердило у наказі від 18 серпня.

За рішенням міністерства, назва професії у кадровій документації окремого працівника може бути адаптована відповідно до статі особи, яка виконує цю роботу.

Раніше у «Класифікаторі» всі професії були записані виключно у чоловічому роді. Вийняток був лише для тих професій, які застосували виключно у жіночому роді, як-от нянька чи покоївка. Приклади фемінітивів: інженер – інженерка, соціолог – соціологиня,

фотограф – фотографиня, журналіст – журналістка, верстатник широкого профілю — верстатниця широкого профілю, літератор – літераторка.

Крiм того, жінкам дозволили обіймати 459 професій. Ще два роки тому не лише професійні фемінітиви були небажаними, жінкам взагалі заборонялося обіймати близько 450 професій. Лише у 2017роцi МОЗ скасувало цей наказ. Тепер українки на законних підставах можуть працювати газозварювальницями, каменярками, машиністками екскаватора, водолазками, землекопами тощо.

 

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь

Достойное вниманияСВЯЗАННЫЕ
Рекомендуется Вам