Відбудову п’ятиповерхівки на проспекті Соборному, 151, яка у жовтні 2022 року була пошкоджена російською ракетою, завершено. Частина мешканців уже отримали ключі від квартир, повідомив очільник Запорізької ОВА Іван Федоров.
Внаслідок ворожого удару 6 жовтня 2022 року один під’їзд багатоповерхівки було знищено повністю, ще два – частково. Понад 20 квартир потребували відновлення. Відбудова розпочалась у 2023 році й тривала трохи більше року.
«Торік стартувала відбудова. Будівельники з нуля звели один під’їзд, а в нових квартирах зробили базовий ремонт. Встановили вікна, двері, батареї, кухонні гарнітури, сантехніку», — зазначається на сайті облдержадміністрації.
Крім цього, під час відновлення у внутрішньому дворі будинку посадили парк, проклали нові під’їзні дороги, побудували сучасне укриття, яке може вмістити до 90 осіб.
Перші мешканці вже отримали ключі від своїх відновлених квартир.
Історія відновлення
6 жовтня 2022 року російська окупаційна армія завдала ракетного удару по п’ятиповерхівці, розташованій за адресою проспект Соборний, 151. З-під завалів будинку деблокували тіла 15 загиблих (14 дорослих і 1 дитини).
Через чотири місяці після трагедії власникам понівечених квартир дозволили забрати особисті речі. У той же час розпочалися роботи з укріплення конструкцій будинку.
Відновлення багатоповерхівки стартувало наприкінці травня 2023 року. План відбудови був розрахований на тридцять місяців.
Вже у серпні 2023 року будівельники відновили перший поверх вщент зруйнованого під’їзду, ще за два тижні – другий. Тоді ж розпочали роботи з утеплення інших 15 під’їздів. Паралельно ремонтували електросистеми будівлі та даху. У жовтні відновили четвертий поверх та перейшли до п’ятого.
У січні 2023-го керівник КП «Управління капітального будівництва» Олександр Андрєєв повідомляв, що ремонтні роботи ведуться у квартирах під’їзду. Тривала і реконструкція фасаду. Його, до речі, оздобили автентичною плиткою, виготовленою вручну з шамотної керамічної маси.
Спочатку на відновлення будинку планували витратити близько 340 мільйонів гривень. Потім проєкт вдалось «здешевити» на 70 мільйонів. Гроші були виділені з державного та місцевого бюджету. Долучились до відбудови й приватні інвестори.