Успішний розвиток

0

Василівська громада з’явилася на карті наприкінці 2020 року та об’єднала місто Василівка із п’ятьма сільськими радами.

Основним пріоритетом роботи нової команди на чолі із Сергієм Каліманом стало забезпечення комфортного об’єднання для всіх жителів громади з максимальним врахуванням інтересів як великого міста, так і сільських територій. Це розв’язання нагромаджених у попередні роки численних проблем водопостачання та водовідведення, земельних відносин, дорожнього ремонту та будівництва, управління об’єктами комунальної власності, оптимізації надходжень до бюджету територіальної громади. Також необхідно провести збалансування наявної великої мережі закладів освіти, культури, соціального захисту населення, залучати інвестиції, кошти державного, регіонального бюджетiв, кошти від грантових програм та конкурсів в економіку громади, тощо.

Залучення інвестицій

Для виконання цих завдань міська рада бере участь у амбітних проектах та створила комунальну установу «Агенція розвитку Василівської громади». Ця установа націлила свою увагу на якнайширше залучення інвестицій, враховуючи обмеженість власного бюджету, задля реалізації усіх задумів.

За 2021 рік спеціалісти Агенції розвитку взяли участь в написанні близько 20 проєктів, які безпосередньо сприяли перемозі громади в 5 з них та виділенню коштів з бюджетів різних рівнів на суму понад 50 млн грн. на реалізацію відповідних проектів. Нажаль, не всім зрозуміла важливість роботи нової комунальної установи, ефективність якої очевидна, адже саме проектний підхід є запорукою успішного розвитку.

Масштабним проєктом є побудова Центру надання адміністративних послуг «Дія», як сучасного багатофункціонального простору, де знайдуть для себе місце люди різних вікових груп та категорій: підприємці, молодь, люди похилого віку, гості міста, які приїжджають до Василівки. У цьому центрі вони матимуть змогу отримати весь спектр адміністративних послуг.

Безпосередньо у Центрі «Дія»

Мінцифри відібрало 165 громад, які отримають фінансову допомогу від держави. Після оголошення результатів конкурсу Василівськiй громаді передбачено 20 мільйонів 343 тис. грн. на будівельні роботи, розраховані на два роки.

Активно відбувається модернізація освітньої системи. 11 шкіл, 7 дитячих садочків оперативно інтегрувалися в загальний освітній простір території. Створено ліцей «Сузір’я», який надасть можливість випускникам 9-х класів отримувати освіту на рівні школи ІІІ ступеня безпосередньо в громаді.

Громада бере участь у проекті NEFCO, що надасть можливість провести комплексну термомодернізацію дитячих садків №5, №6 та Василівської школи №1.

Робота над проєктом по створенню «Центру культурних послуг» — це реальна можливість впровадити новітні, ефективні, сучасні підходи до управління культурною галуззю, розвиток креативної індустрії, просування місцевого культурного продукту за межами громади. Орієнтована вартість проєкту, реалізація якого розрахована на два роки (2022-2023) – 30 млн грн.

Розвиток – запорука успіху

Один з пріоритетних напрямків розвитку Василівської громади – туризм, перетворення території громади на місце, привабливе для відпочинку. Так, Василівською міською радою створено «Центр туризму та краєзнавства», що має забезпечити реалізацію відповідних завдань.

Запорукою успіху громади є ефективна співпраця з народним депутатом України Юлією Яцик, депутатами обласної ради, щодо залучення інвестицій в місцевий розвиток. Продовжується реконструкція стадіону ДЮСШ «Таврія», загальний обсяг фінансування якого складає 29 млн грн.

Слідкуючи за лікарнями

Активно впроваджується програма по створенню сучасного відділення невідкладної медичної допомоги у Василівській лікарні. Встановлено новітнє обладнання: комп’ютерний томограф, сучасний цифровий рентгенівський апарат, апарат ультразвукової діагностики, мамограф тощо, на суму понад 10 млн грн. Завершується капітальний ремонт триповерхової будівлі та благоустрій навколишньої території  (5,5 млн грн) – і все це за безпосередньої підтримки Юлії Яцик та депутатів обласної ради – Наталії Кругляк, Олега Калімана, Олександра Білого. Василівська лікарня перетворюється на сучасний медичний центр, який надаватиме якісні медичні послуги вторинного рівня.

Місце для відпочинку

Затишна, охайна та комфортна для життя громада, її благоустрій — це важливий пріоритет роботи міської ради та сільських старост. В продовження розпочатого, але не доведеного до логічного завершення міською радою минулого скликання проєкту будівництва в місті Василівка сучасної площі міським головою Сергієм Каліманом разом з депутатським корпусом взято курс на завершення реконструкції центральної частини Василівки та відкриття справжнього міського парку, як центру відпочинку городян. За сприяння народного депутата України Юлії Яцик на реалізацію цього задуму виділено 7 млн грн, роботи вже тривають.

Депутатами обласної ради Наталією Кругляк, Олександром Білим виділено 1,8 млн грн на озеленення реконструйованого парку, а депутатом Олегом Каліманом профінансовано придбання сучасного сміттєвозу (2 млн грн) для благоустрою міста Василівка.

Вирішення проблем

У 2021 році на поточний ремонт доріг з місцевого бюджету витрачено 1,3 млн грн. Звісно, охоплено далеко не усе дорожнє господарство, але роботи проводилися на території с. Підгірне, Верхня Криниця, Кам’янське, Скельки та у м. Василівка.

Вода – найбільша проблема мешканців громади. Це пріоритет у роботі міського голови Сергія Калімана. Лише у поточному році на стабілізацію системи водопостачання та водовідведення Василівською міською радою виділено коштів на суму близько 1,2 млн грн., з обласного бюджету направлено ще 2,4 млн грн — загалом 3,6 млн грн.

Не залишилася влада громади i осторонь проблеми теплопостачання багатоквартирних будинків м. Василівка — щоб уникнути підвищення тарифів на тепло для людей — виділено 3 млн грн тепломережам для закупівлі природного газу за пільговими тарифами.

Вперше Василівською міською радою взято кредит на придбання новітньої та потужної комунальної техніки на 10 млн грн.

Проблем безліч, є над чим працювати, є багато критики, але мiсцева влада впевнена, що йде у правильному напрямку.

Ці кроки не могли б бути успішними, якби не було підтримки людей та найближчих партнерів – народного депутата України Юлії Яцик, депутатів обласної ради Олега Калімана, Наталії Кругляк, Олександра Білого, керівництва Василівської районної державної адміністрації Андрія Холоші, районної ради — Олени Здор, підприємців, фермерів, яким треба висловити щиру подяку за співпрацю та небайдужість у справі розбудови Василівської громади.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь