В Україні тепер зможуть призивати резервістів

0

На офіційному сайті президента України опублікували інформацію, що тепер до лав Збройних сил України зможуть призивати резервістів для докомплектування військових частин.

Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку» № 1357-ІХ, ухвалений Верховною Радою 30 березня 2021 року з його ініціативи.

Таким чином тепер в «особливий період» до лав ЗСУ зможуть призивати людей, які уклали контракти про проходження служби у військовому резерві та тих, кого зарахували до військового оперативного резерву. Саме рішення буде ухвалювати Верховний Головнокомандувач ЗСУ – президент України.

Сам офіс президента аргументує такий документ: це дасть змогу оперативно доукомплектувати резервістами військові частини всіх сил оборони держави, чим суттєво підвищити їхню боєздатність під час військової агресії, що стрімко наростає, а також швидко збільшити бойовий потенціал сил оборони та вчасно реагувати на раптові загрози національній безпеці.

Також окрім призову резервістів удосконалюють систему обліку резервістів за допомогою автоматизованої системи «Оберіг», у якій є всі данні про призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Таким чином якщо раніше для схожих дій необхідно було оголошувати воєнний стан, то тепер це можливо зробити просто за наказом президента.

Важливе оновлення також очікує і ухиляння від призову. Тепер якщо військовозобов’язаний ухиляється від призову у особливий період, його очікує кримінальна відповідальність. Така ж участь очікує й тих, хто ухиляється від військового обліку або військових зборів.

Нагадаємо, що оперативний резерв поділяють на черги. До першої черги входять найбільш боєздатні, з військовим досвідом, контрактники, АТОшники, до другої черги відносять офіцерів запасу, випускників військових кафедр. До резерву автоматично потрапляють чоловіки, які пройшли строкову службу або були мобілізовані під час призову.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь