НовиниВ Запоріжжі продовжують модернізувати укриття

В Запоріжжі продовжують модернізувати укриття

-

В Запоріжжі продовжують модернізувати укриття

В одному з дитячих садочків Вознесенівського району занедбаний підвал перетворили на сучасне укриття. Частину коштів на ремонт приміщення виділили з міського бюджету, ще частину – надали міжнародні організації, повідомляється на сайті мерії.

Як розповіли у відомстві, оновлення планували так, щоб осередок безпеки створював максимально комфортну атмосферу і для дітей, і для дорослих. Наприклад, стіни вирішили пофарбувати у пастельні тона, які допомагатимуть заспокоїтись. А ще в укритті встановили міні-проектор, аби діти могли дивитись розвиваючі ролики.

«Було переобладнано і відремонтовано туалетну та душову кімнати. Замінено двері, замінено сантехніку на більш сучасну, також відремонтовано електромережу, яка прийшла в несправність, замінено світильники», — розповіла завгосп дитсадка Світлана Івахніна.

Окремо облаштували ігрову кімнату. Зазначається, що її намагалися зробити якомога просторнішою, аби зняти стрес під час небезпеки вдалося більшій кількості дітей. Допомагали створювати затишок в укритті й небайдужі запоріжці. Зокрема, розмальовували стіни та прикрашали приміщення.

Десятки років стіни у підвалі зазнавали пошкоджень через сирість та плісняву. Працівники садочка розповідають: всі складнощі долали із креативом, адже думали про майбутнє маленьких українців.

«Були виділені кошти з місцевого бюджету на капітальний ремонт.  На підставі проєктної документації було надано 683 тисячі гривень. За ці кошти встановлена примусова вентиляційна система, замінено двері, облаштована санітарна кімната, біля входу в укриття встановлено поручні», — цитує виховательку дитсадка Юлію Малик Запорізька міська рада.

Канцелярію, іграшки та книги садок отримав від міжнародних партнерів дитячого фонду ЮНІСЕФ. Також в комплексі підвального приміщення облаштували спальну кімнату. Вона розрахована на сорок осіб. Тут є і ковдри, і одноразова постільна білизна, а також запаси питної води, аптечки та вогнегасники. Окремо створено й медичний куточок, яким можуть скористатись всі жителі району, які шукатимуть прихисток у разі повітряної загрози.

В цілому, оновлене укриття розраховане на півтори сотні людей.

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам