НовиниЯк захистити гроші на банківських рахунках під час війни:...

Як захистити гроші на банківських рахунках під час війни: інструкція від Держспецзв’язку

-

Як захистити гроші на банківських рахунках під час війни: інструкція від Держспецзв’язку

Шахраї крадуть гроші, спекулюючи на допомозі нужденним і Збройним силам України. Прості правила допоможуть уникнути неприємностей.

Державна служба спеціального зв’язку, Національний банк і Кіберполіція надали рекомендації, як українцям слід захищати гроші на банківських рахунках під час війни. Інструкцію опубліковано в офіційному Телеграм-каналі Держспецзв’язку.

Інструкція із захисту банківських рахунків:

– встановити додаток банку для контролю витрат і списань;
– підключити послугу SMS-банкінгу для отримання повідомлень про операції за рахунком;
– поставити PIN на SIM-карту, використовуючи складні комбінації цифр (не варто ставити дату народження);
– встановити антивірусну програму на комп’ютер і смартфон;
– нікому не розголошувати конфіденційні дані, такі як PIN-код, логін, пароль, CVV, фінансовий номер телефону, коди та паролі, які надсилає банк;
– не зберігати паролі та коди на смартфоні або в мессендерах;
– використовувати різні паролі та PIN-коди;
– встановити ліміт для оплати в інтернеті;
– регулярно оновлювати мобільні програми, необхідні для безпеки.

Як обманюють українців: найпопулярніші схеми

Перший сценарій: знайомий просить надіслати гроші в повідомленнях соціальної мережі чи месенджері. У такому разі слід зв’язатися з людиною для уточнення через інший канал зв’язку, наприклад, зателефонувати або написати на електронну пошту. Якщо він не надсилав повідомлення, то розповісти про злом, порадити змінити пароль і налаштувати двофакторну автентифікацію.

Другий сценарій: у месенджері, соціальній мережі або на email надійшло повідомлення про надання фінансової допомоги від імені держустанови або банку, яке містить посилання на чат-бот або сайт, де можна дізнатися додаткову інформацію. У жодному разі не можна переходити за такими посиланнями, які, швидше за все, є фішинговими, не варто також розголошувати конфіденційну інформацію, таку як дані картки або пароль від онлайн-банкінгу. Якщо ж такі відомості вже розкриті, необхідно звернутися до банку та заблокувати картку.

Третій сценарій: евакуаційний рейс, на який записують лише за передоплатою. Всю інформацію про евакуаційні заходи потрібно перевіряти на офіційних ресурсах і за можливості вибирати оплату після поїздки.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам