Законопроєкт про «незалежних працівників»: що він передбачає

0

Народний депутат від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко зареєстрував у Раді законопроект №5046  щодо внесення змін до Податкового кодексу, який значно спростить життя «незалежних працівників».

Про законопроект нардеп розповів на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

За словами Гончаренко, ухвалення цього документа допоможе вийти «з тіні» та працювати легально, наприклад, фрілансерам, працівникам культури та послуг, діяльність яких де-факто не підпадає під дію ФОП, які не мають роботодавця та не використовують найману працю. Податок становитиме 5% від доходів і 1,5 % військового збору.

Хто може потрапити у категорію «незалежний працівник»? Це громадяни, доходи яких не перевищують 100 розмірів мінімальної заробітної плати за рік; працівники сфери освіти та науки; мистецтво та культура; сфера харчування та обслуговування; працівники, які виконують ремонтні та технічні роботи; орендодавці, які здають житлові приміщення розміром до 400 м², а також нежитлові приміщення до 900 м².

Гончаренко додав, що громадянам не треба бути носити довідки у податкову та укладати угоди — це все повинно стати максимально автоматизованим.

«Держава має бути не прокурором, а комфортним сервісом», – наголосив нардеп.

Як зазначається, з метою виводу з тіні готівкових розрахунків доцільним є ухвалити нормативний акт, який би запровадив прийнятну систему оподаткування доходів для фізичних осіб, що надають послуги (виконують роботи) іншим особам особисто та отримують за це готівку без реєстрації ФОПом або особою, що провадить незалежну професійну діяльність.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь