НовиниЗаради економічного зростання двох країн

Заради економічного зростання двох країн

-

Заради економічного зростання двох країн

На минулому тижнi у конференц-залі ВЦ «Козак-Палац» відбулася зустріч бізнес-спільноти Запоріжжя, представників Запорізької торгово-промислової палати з делегацією Посольства Узбекистану в Україні на чолі з надзвичайним та повноважним послом паном Алішером Курмановим.

«Ми раді перебувати у Запоріжжі, у виставковому центрі з такою історичною самобутньою назвою – «Козак-Палац». Сподіваємося на розширення співпраці між регіонами Узбекистану і Запоріжжям, створення нових колаборацій, реалізацію експортних ініціатив», – зазначив посол.

Як зазначив президент Запорізької торгово-промислової палати Володимир Шамілов, нещодавно ТПП України та Узбекистану підписали угоду про створення українсько-узбецької ділової ради, основним завданням якої є налагодження ефективного і взаємовигідного діалогу між підприємницькими спільнотами України та Узбекистану.

У перемовинах у ВЦ «Козак-Палац» взяли участь компанії, що працюють в аерокосмічній галузі, машинобудуванні, металургії, агропромисловому комплексі, представляють освіту, інжиніринг. Учасники планують представити узбецькій стороні економічно-промисловий потенціал регіону. Підприємства зацікавлені в налагодженні експорту продукції до Узбекистану, кооперації та спільних проєктах.

«Є видимість декількох напрямків спільної роботи. Ми всі розуміємо, що сьогодні основний акцент робиться на малий і середній бізнес. Федерація роботодавців України розробила документ, основним напрямком якого є розвиток МСП, – зазначив під час промови президент ЗОСППР «Потенціал» Олександр Головко.

Запорізькій області є, що запропонувати. На нашу думку, необхідний упор на переробну промисловість. Один з яскравих представників цієї області – Сергій Ольшанський. Підприємець з унікальним виробництвом – вирощування кизилу з усіма похідними. Сергій Ольшанський шукає і ринки збуту, і партнерів. Теж саме можна сказати про підприємців, які представляють сегмент вирощування і переробки зернових культур. Я думаю, взагалі треба зробити упор на малий і середній бізнес. Треба знаходити загальні можливості і розвивати потенціал.

Окрему увагу варто приділити енергетикам. Запорізький трансформаторний завод, ЕЛТІЗ. ЕЛТІЗ в свою чергу виробляє сухі трансформатори з гарантією до 25 років. Причому працюють вони в умовах від -50 до +50 градусів за Цельсієм.

Нам важливо знати і розуміти інтереси Узбекистану, щоб виробити стратегічний напрямок, завдяки якому ми змогли б продуктивно співпрацювати. Ми вважаємо, що почати нашу роботу потрібно на інформаційному рівні».

Наразі на території Узбекистану діє 60 підприємств за участю українського капіталу, в тому числі – 5 підприємств із 100% іноземним капіталом. Також акредитовані представництва 11 українських фірм і компаній. У свою чергу, в Україні функціонує 35 спільних підприємств за участю узбецького капіталу. Діяльність цих підприємств зосереджена в основному в сфері торгівлі, деревопереробної, харчової та хімічної промисловості, будівництва та у сфері послуг.

На завершення зустрічі спілкування продовжилося у В2В-форматі. У перспективах – проведення бізнес-місії до Узбекистану, з ініціативною організації якої виступив пан посол.

Після зустрічі з делегацією Посольства Республіки Узбекистан в Україні відбулося засідання Ради Запорізької торгово-промислової палати, до складу якої входить президент ЗОСППР «Потенціал» Олександр Головко. На порядку денному – звіт про підсумки роботи Запорізької ТПП за 2020 рік та стратегічні напрямки розвитку у 2021 роцi, висновки Ревізійної комісії щодо підсумків фінансово-господарської діяльності ЗТПП у 2020 роцi, цифрові платформи для підтримки підприємництва та внесення змін до cтатуту ЗТПП.

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам