Новини20 мільярдів на єОселю та 19 мільярдів на єВідновлення

20 мільярдів на єОселю та 19 мільярдів на єВідновлення

-

20 мільярдів на єОселю та 19 мільярдів на єВідновлення

Як влада планує вирішити питання житла для українців в 2025 році, розповіли в партії «Слуга Народу».

Повномасштабна війна з Росією показала, наскільки вразливою є житлова система нашої країни. Більшість громад виявились неготовими до масової внутрішньої міграції українців. І питання забезпечення житлом українців постало перед владою як ніколи актуальним, розповіли в партії «Слуга Народу».

Сьогодні в Україні працюють дві взаємодоповнювальні програми – програма іпотечного кредитування єОселя та програма компенсації за зруйноване, або пошкоджене житло єВідновлення. За словами очільниці партії «Слуга Народу» Олени Шуляк обидві програми довели свою ефективність, але потребують постійної адаптації та удосконалення для того, щоб якомога більше українців могли ними скористатися.

єВідновлення продовжується!

В партії «Слуга Народу» розповіли, що понад 19 млрд грн спрямовано на державну програму єВідновлення в 2025 році. 15 млрд із них за ініціативи Президента України Володимира Зеленського будуть розподілені на відновлення житла для вимушених переселенців.

«Соромно казати, але в першому проекті бюджету на 2025 рік взагалі нічого не планувалося на єВідновлення. Був просто нуль. Активно включилися до другого читання представники не тільки нашого комітету, а також наші інші народні депутати активно піднімали це питання на всіх рівнях. Ходили на зустріч до прем’єр-міністра. І на друге читання вже вийшло 4 млрд гривень на 2025 рік: 3 млрд  грн – на знищене, 1 млрд – на пошкоджене житло», — розповіла очільниця політсили Олена Шуляк.

А в грудні минулого року, акцентують в партії «Слуга Народу», Президент України Володимир Зеленський оголосив про виділення додаткових 15 мільярдів гривень для внутрішніх переселенців на виплати за знищене житло за програмою  єВідновлення.  Таким чином, компенсацію зможуть отримати як мінімум 10 тис. українських сімей, в середньому це 30 тис. внутрішньо переміщених осіб. Загалом, впродовж 2023-2024 років держава вже виплатила українцям за пошкоджене та знищене житло понад 17 млрд грн, а це дало змогу 90 тис. українських родин відбудуватися чи купити нове житло за допомогою єВідновлення.

«Програма єВідновлення має всі інструменти та можливості, щоб компенсувати українцям зруйноване житло, або допомогти відновити пошкоджене. Ми постійно адаптуємо й законодавчо покращуємо програму. Це справді унікальний, як для України так і для світу, компенсаційний механізм», — говорить Олена Шуляк.

єОселя стає більш доступною!

В партії «Слуга Народу» розповіли, що на розвиток ще однієї, не менш важливої для українців, програми єОселя уряд спрямував додаткові двадцять мільярдів гривень. Це дасть змогу банкам-партнерам проєкту надавати ще більше вигідних кредитів на житло українцям.

Зараз команда партійців «Слуги Народу» працює над збільшенням доступності єОселі, зокрема зменшенням початкового внеску з 20% до 15% та зниженням іпотечної ставки з 7% до 3%. За словами очільниці політсили, парламентаріям вже вдалось добитись розширення  можливостей програми для внутрішньо переміщених осіб: вони зможуть купувати квартири або будинки віком до 10 років, тоді як раніше вік житла за єОселею  для них був обмежений трьома роками. Це дасть змогу придбати відносно недорогу нерухомість на вторинному ринку в регіонах, у тих містах і селищах, де нове житло не зводили давно.

В «Слузі Народу» додали, що загалом в 2024 році понад 8500 родин взяли кредити на придбання житла за програмою єОселя на загальну суму понад 14,6 млрд грн.

Соціальне житло та нова житлова політика

В партії «Слуга Народу» розповіли, що 3 січня уряд затвердив законопроєкт про основні засади житлової політики. Ухвалення відповідного законодавства створить передумови для того, щоб в Україні з’явилося соціальне житло.

«Зараз у наших громад немає у власності чи на балансі відповідного житла, яке можна використовувати, щоб поселити туди або ВПО, або ті категорії населення, що цього потребують. Відповідно, створення законодавчих передумов для того, щоб в Україні з’явилося соціальне житло, є основною метою, що буде вирішувати нова житлова політика», — наголосила глава політсили Олена Шуляк, і додала, що від людей надходить єдина пропозиція: житло має бути максимально доступним для будь-якої категорії громадян.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам