Українські органи державної реєстрації не можуть працювати на окупованих територіях. Тому там виникають складнощі з реєстрацією новонароджених дітей.
Як повідомили у Міністерстві юстиції, якщо малюка довелося зареєструвати на окупованій території, то батьки можуть звернутися до суду на підконтрольній території та зареєструвати його в Україні. Під час звернення вони мають надати працівнику відділу ДРАЦС свідоцтво про народження дитини, видане на тимчасово окупованій території.
Це відбувається за спрощеною процедурою та без сплати судового збору. Як пояснює Мін’юст, до переліку підстав для державної реєстрації народження дитини додається рішення суду, яке підлягає негайному виконанню.
Хто може звернутися із заявою про державну реєстрацію:
– будь-хто з батьків;
– родичі;
– друзі або інші довірені особи, зокрема, виконавчі комітети сільських, селищних та міських рад.
Що для цього потрібно?
Медичний висновок про народження і медичне свідоцтво про народження, або довідка довільної форми без проставлення печатки, що видається медичним працівником за відсутності можливості заповнення медичного свідоцтва.
Терміни реєстрації
Сімейний кодекс України зобов’язує батьків зареєструвати народження дитини протягом одного місяця, але в період війни можна зробити це пізніше.
Також державна реєстрація народження є безкоштовною. Деталі та додаткову інформацію можна дізнатися за телефоном 044-364-23-93.