Андрій Бартиш
24 серпня 1991 року Верховна рада УРСР прийняла постанову про проголошення незалежності України, яка набула чинності відразу після ухвалення, а також Акт проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на всеукраїнському референдумі. Тому 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову, яка підтверджує історичну значущість прийняття Акту проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, та ухвалила щорічно відзначати цей день як державне загальнонародне свято України.
Це було найбезкровніше здобуття незалежності Україною за всі роки її історії. Тоді багато хто з нас ще не знав, якою ціною ми відстоюватимемо своє право незалежності надалі. Сьогодні світ визнає, що за свою свободу та незалежність український народ платить найвищу ціну від часів закінчення Другої світової війни. Україна, захищаючи свою незалежність, стала світовим форпостом у боротьбі з тоталітаризмом та започаткувала розвал російської імперії.
РФ приречена у війні з Україною
24 серпня виповнюється рівно півроку від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Ми здивували всіх, це точно.
Сьогодні ми свідки того, наскільки різко та швидко змінився західний світ та його ставлення до України. Варто згадати, що у січні цього року було б важко припустити, що позиція ЄС щодо України зміниться кардинально і це змусить європейців з повагою та надією дивитися на ту боротьбу, яку веде український народ. Хто міг припустити, що допомога з боку США та інших партнерів НАТО перейде від шоломів і касок до важкого озброєння? І це ще не кінець. Підписаний Байденом закон про ленд-ліз відкриває всі шлюзи. І це викликає паніку у Москві. І в Києві, і на Заході нарешті зрозуміли, що ми дуже взаємопов’язані. Від ситуації, яка є сьогодні в Україні, залежить те, якою буде ситуація через деякий час у цивілізованих країнах.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган вважає, що війна в Україні не повинна завершитися на умовах територіальних поступок агресору. Україна має відновити суверенітет над усіма своїми територіями, включно з Кримом.
«Війна, яка триває від 24 лютого, має завершитись справедливим миром на основі територіальної цілісності та суверенітету України», – сказав Ердоган, виступаючи на другому саміті Кримської платформи. Політик наголосив на тому, що окупований Росією півострів має повернутися Україні, як того вимагає міжнародне право.
«Крим – це Україна, і Туреччина підтримує Крим у складі України. Це критично важливо для всього регіону та для світової системи безпеки, для стабільності, для підтримки територіальної цілісності України, її суверенітету, для політичної системи», – додав він.
За словами канцлера ФРН Олафа Шольца, російська неспровокована, невиправдана, агресивна війна проти України зіткнулася з потужним опором народу України, рішучість та мужність якого викликають повагу у всьому світі. Світ не визнав анексії Росією Криму у 2014 році, не визнає й спроб анексувати нові території України. Про це Шольц
заявив під час другого саміту Кримської платформи. Міжнародне співтовариство, підкреслив він, ніколи не прийме російської незаконної імперіалістичної анексії української території.
«Ми засуджуємо спроби РФ насильно інтегрувати частини українських територій. Наше послання є чітким: будь-які ганебні референдуми та інші спроби змінити статус частин української території ніколи не будуть визнані», – відзначив Шольц.
Слова цих двох лідерів повністю підтримують у США та Європі, а це означає – ми здобудемо перемогу.
Якою буде Україна
Україна на сьогодні – це держава, яка здатна протистояти агресору, здатна перемагати так звану «другу армію світу», хоча цей міф зник повністю якраз на території України. Україна не боїться. І Україна дійсно стала суб’єктною. Після перемоги Україна буде лідером як мінімум у Центральній і Східній Європі. У своєму недавньому інтерв’ю дипломат і політик Володимир Огризко заявив, що найближчими двома роками російська імперія втратить гроші, стане ні на що не здатною країною і почне розвалюватися на частини. Він вважає, і я з цим повністю погоджуюсь, що розпад РФ був неминучим ще до початку повномасштабної війни з Україною, а зараз цей процес прискорився. Вже до початку війни було зрозуміло, що Росія почне реально відчувати
брак грошей приблизно в 2032-2035 роках, виходячи з простої істини: Захід відмовиться від її джерел енергії, перейде на інші. Росія цього переходу нічого очікувати, оскільки вона, по-перше, не хоче його, а по-друге, вона може його реально здійснити.
Але війна ці процеси прискорила у рази. Європейський Союз планує вже через рік відмовитись від російської нафти. Це означає, що і швидкість процесу, коли Росія не отримуватиме грошей, з півтора десятиліття скоротилася до двох років. А що таке Росія
без грошей, ми з вами чудово розуміємо — це нездатна країна, яка одразу почне руйнуватись, бо кожен із регіонів думатиме про свою безпеку, а не про те, що комусь захотілося зробити в далекій Москві. Саме цим скористається Захід та зможе скасувати свої санкції в обмін на визнання регіоном без’ядерного статусу та здачі ядерної зброї, як це було зроблено в Україні. У свою чергу, під час розпаду російської імперії на десятки державних утворень Захід відводить Україні роль лідера, який має стати прикладом економічного дива, і це дозволить стимулювати до такого ж розвитку новостворені держави. Можливо, зараз для багатьох це звучить трохи фантастично та навіть нереально, але вже сьогодні США та європейські партнери обговорюють плани відновлення України та її економічний розвиток із повним реформуванням політичної системи. На сьогоднішній день ми отримуємо найсучасніше озброєння світу, а наші військовослужбовці проходять навчання в країнах НАТО. Сильна армія – запорука
сильної держави.
Зруйнована війною економіка України відновлюватиметься за найкращими світовими стандартами, що дасть змогу в короткий термін подолати всі негативні наслідки військової агресії РФ. Але є цілковита впевненість, що РФ заплатить повну репарацію, тобто відшкодування за заподіяні війною збитки, що сплачуються переможеною державою країніпереможниці. Упевнений, що багато хто з нас цю приємну подію ще відзначать келихом шампанського. Нас реально Захід став розглядати як свою невід’ємну частину. І це дуже добре, бо на це йшли всі попередні роки: ми стукали у двері, а нам не відчиняли. Тепер відчинили. Чому? Тому що зрозуміли, що ми мали рацію, і зрозуміли, що нашим західним партнерам тепер доведеться платити високу ціну за провальність та абсурдність їхньої попередньої політики щодо РФ.