Українцям, які знайшли прихисток від війни у Польщі, виділять пів сотні квартир для тривалого проживання. Загалом в Опольському воєводстві готують житло для понад 200 біженців.
У соціальне житло закуплять меблі та побутову техніку, повідомляє yavp.pl.
Де виділять житло і яким воно буде
В Опольському воєводстві 17 гмін (громад) виділять 49 квартир для українських біженців, що раніше поселилися в цьому регіоні. Передбачається, що вдасться розселити понад 200 осіб. Кількість квартир може збільшитися.
На фінансування проекту соціального житла вже виділено 6 млн злотих – 46 млн гривень.
Квартири перед заселенням приведуть до ладу – за виділені кошти зроблять ремонти, закуплять необхідну побутову техніку та меблі.
Житло відповідатиме нормам: площа квартир буде 40-50 кв. м. Кому з біженців дадуть квартиру та умови отримання ними житла визначатимуть в кожній гміні окремо.
Передбачається, що українці зможуть проживати там безплатно до двох років.
Перелік громад, де біженцям виділять таке житло:
- Стшельце Опольске (8 квартир);
- Ключборк (7 квартир);
- Добродзєнь (6 квартир);
- Олесно (3 квартири);
- Бяла (2 квартири);
- Бжег (2 квартири);
- Добжень Вєлькі (2 квартири);
- Глубчице (2 квартири);
- Грухолази (2 квартири);
- Лєчніца (2 квартири);
- Ниса (2 квартири);
- Пачкув (2 квартири);
- Попєлув (2 квартири);
- Пруднік (2 квартири);
- Стшелечкі (2 квартири);
- Волчин (2 квартири);
- Уязд (1 квартира).
Після повернення українців додому соціальне житло будуть використовувати для місцевих мешканців воєводства, які цього потребують.
Також модульне містечко для українських біженців зводять у Лодзі за адресою вул. Опалова. Загалом житловий квартал складатиметься з 10 будинків по 35 кв. м. Під кожен з них виділено понад 2 га землі. В будинках зможуть проживати до 4 осіб. Очікується, що заселення відбудеться вже до кінця 2022 року.
Проект реалізує місцева влада разом із благодійною організацією Caritas. Загальна вартість будівництва з проведенням комунікацій – 130 тисяч злотих (1 млн гривень), 30 тисяч євро з яких виділив Папа Римський Франциск. Також частково фінанси перекаже місцевий архієпископ Гжегож Рис з власних коштів.