АналітикаРік перемоги

Рік перемоги

-

Рік перемоги

Андрій Владов, огляд ЗМІ
Вже в 2023 роцi Україна може перемогти Росію у цій жорстокій війні. Однак для цього потрібно докласти багато зусиль.Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков в інтерв’ю Rosemary Barton Live.

На питання, коли може закінчитись війна України та Росії, Резніков відповів, що він зберігає оптимізм. Він сподівається, що перемога нашої держави станеться вже у 2023 році. Раніше секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що у 2023 році в Україні буде наступальна війна. Про це свідчить зброя, яку повинні надати нам міжнародні партнери.

Нещодавно представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький розповів, що швидкість завершення війни залежить й від того, чи залишиться міжнародна підтримка України такою ж сильною, як зараз. «Ми будемо намагатись зробити все можливе, щоб досягти завершення війни в цьому році. Це також залежить від того, як розвиватимуться економічні справи в Росії й чи залишатиметься економічний тиск високим», – наголосив Скібіцький.

Проблеми в РФ

Приблизно через 2–3 місяцi військово-політичне керівництво Росії опиниться перед достатньо доленосною дилемою. Загальні обриси цієї дилеми вже чітко проявляються. Тобто у російського керівництва залишилось лише два варіанти. Перший – Кремль може припинити війну, вивести свої війська з окупованих територій України й тоді отримати шанс на утримання влади та цілісності своєї країни. Другий – продовжувати
війну і майже гарантовано довести справу до катастрофи в самій Росії.

Дехто в Кремлі вже здогадався, до чого їде справа. Однак біда полягає в іншому – більшість кремлівських маразматиків впевнені, що їм таки вдасться «переломити» цю ситуацію за будь-яку ціну. Ступень неадекватності кремлівських політиків взагалі річ
складно прогнозована.

Російські війська продемонстрували, що вони здатні діставати уроки з воєнних дій, але твердження про армію РФ як про «другу армію світу» – міф. Про це заявив керівник Головного управління розвідки Міноборони (ГУР МО) України Кирило Буданов в інтерв’ю польському виданню Wirtualna Polska, опублікованому 30 січня.

Буданов закликав звільнитися від думки про війну як про щось статичне, заморожене і постійне. «Це помилка. Наш ворог, як ми бачимо, змінюється і пристосовується до ситуації. Ухвалює і впроваджує нові рішення; тактичні й оперативні. Або навіть розробляє нові стратегічні цілі», – наголосив розвідник. Незважаючи на еволюцію противника, глава ГУР МО не вважає окупантів «другою армією світу». Він зазначає, що саме українці допомогли світові розвіяти легенди про «непереможну російську армію». «За часів королеви Єлизавети й англійці розгромили в морі іспанський флот, Велику і Непереможну Армаду. Також розгромимо «велику і непереможну» армію Росії. Так само, як Давид переміг Голіафа», – заявив Буданов.

Прогноз генерала Ходжеса

За словами колишнього командувача армії Сполучених Штатів у Європі генерала-лейтенанта у відставці Бена Ходжеса, наступним важливим полем битви, яке може вирішити результат війни в Україні, може стати Крим. Про це він сказав в інтерв’ю Insider. Ходжес заявив, доки Росія контролює Крим, Україна та її мешканці ніколи не будуть у безпеці і не буде необхідних умов для відновлення економіки країни.

«Вирішальна територія для цієї війни — це Крим. Уряд України знає, що він не може погодитись з тим, щоб Росія зберегла контроль над Кримом», — зазначив генерал і додав, що в найближчи кілька місяцiв українські військові зможуть встановити умови, які необхідні для можливого звільнення Криму. Ходжес заявив, що для реалізації планів щодо звільнення Криму, ЗСУ потрібні танки та високоточна ударна зброя великої дальності, яку вони можуть отримати від союзників. Вже є розуміння, що армія РФ не має потужних сил для наступу на херсонському напрямку, але Сили оборони готові до будь-якого розвитку подій. Найбільше РФ намагається зробити наступ на Донбас і це буде вирішальна битва.

Україна має бути в Євросоюзі

Віце-президент Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) Деніел Ф. Рунде вважає, що Європейський Союз повинен терміново розпочати переговори з Україною щодо вступу країни до європейських структур. А Польща при цьому має стати головним ментором цього процесу.

За словами американського аналітика, якщо процес вступу України до Євросоюзу буде успішним, то вона отримає шанс стати «житницею Європи, Кремнієвою долиною континенту та головним виробничим центром». «Перемоги України на полі бою дали їй право на мирне та квітуче майбутнє в Європі», — пише Рунде на американському порталі The Hill, передає «Польське радіо». Аналітик припускає, що саміт Україна-ЄС, який має відбутися у перший тиждень лютого, стане хорошою можливістю оголосити про початок таких перемовин.

Рунде зазначає, що для того, щоб стати повноправним членом Заходу, Україні знадобиться міцна безпекова угода та надійний і швидкий процес вступу до Європейського Союзу. Хоч ЄС надав Україні «статус кандидата» в червні 2022 року, але офіційно він так і не розпочав те, що називають «переговорами» з ЄС.

За словами аналітика, цей процес буде нелегким, оскільки вступ до ЄС вимагатиме від України дуже важких реформ, але перспектива членства в ЄС є настільки потужним і привабливим «пряником», що кандидати готові приймати складні політичні рішення та проводити обтяжливі реформи для приєднання до європейської сім’ї.

Науковець згадує 1980-ті роки та процес переговорів про вступ Іспанії, проти якого виступала Велика Британія. Тоді патроном процесу стала Німеччина. Наслідуючи цей приклад, автор припускає, що цього разу роль патрона та підтримки процесу приєднання українців до європейської родини могли б взяти на себе Польща й Іспанія. «Україна має стати житницею Європи, Кремнієвою долиною Європи та великим виробничим центром», – прогнозує Деніел Ф. Рунде.

Саміт Україна-ЄС: чого очікувати?

Саміт Україна-ЄС відбудеться 3 лютого. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час онлайн-виступу у Раді міністрів закордонних справ ЄС нагадав, що Україна закінчує виконання рекомендацій Єврокомісії та очікує на позитивну доповідь Єврокомісії цієї весни.

«Ми переконані, що передвступні переговори мають розпочатись якнайшвидше після виконання Україною рекомендацій та позитивної оцінки Єврокомісії. Україна докладає максимум зусиль, і я переконаний, що ми маємо розпочати передвступні переговори до кінця 2023 року. Жодні ігри чи вузькі політичні інтереси не повинні перешкодити», – зазначив голова МЗС, передає «Кореспондент».

Тим часом президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн напередодні саміту ще раз запевнила, що Україна має безумовну підтримку з боку ЄС. «Україна бореться за наші спільні цінності, вона бореться за повагу до міжнародного права і принципів демократії, і саме тому Україна повинна виграти цю війну», — сказала президентка, передає Reuters

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам