АналітикаЧорна мітка для Путіна

Чорна мітка для Путіна

-

Чорна мітка для Путіна

Андрій Владов, огляд ЗМІ
Головний прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Карім Хан заявив, що виданий у Гаазі ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна – довічний. Такі слова пролунали в ефірі ВВС Radio 4. «Люди, де б вони не були, мають розуміти, що є закон і що з владою приходить відповідальність. Для воєнних злочинів немає терміну давності», – наголосив він.

Прокурор Хан уточнив, що ордер на арешт може бути відкликаний лише в тому випадку, якщо Путін постане перед судом і судді закриють справу. Нагадаємо, 17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна та дитячого омбудсмена РФ Марії Львової-Бєлової за депортацію дітей з України. Україна заявляє про 16 тисяч депортованих дітей, міжнародні слідчі оцінили їхню кількість приблизно у 6 тисяч станом на лютий 2023 року.

Ордер на арешт

Президент України Володимир Зеленський назвав видачу Міжнародним кримінальним судом ордера на арешт Володимира Путіна початком історичної відповідальності російського президента за злочини в Україні. Але цей ордер – насамперед юридична
відповідальність із політичними наслідками.

Сам факт видачі ордера – свідчення повного ігнорування Володимиром Путіним норм права як такого. Насправді притягнути до відповідальності главу держави не так вже й просто. Необхідно мати достовірні докази безпосередньої причетності до скоєння злочинів, які підпадають під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду. Але Путін і тут допоміг слідству, пише для «Радіо свобода» журналіст Віталій Портников.

Путін запросив до свого кабінету Марію ЛьвовуБєлову, уповноважену президента Росії з прав дитини, та буквально під телевізійні камери обговорив із нею депортацію українських дітей. При цьому уповноважена дякувала начальнику за сприяння цій депортації, а він підтверджував, що зацікавлений у продовженні діяльності чиновниці.

Дурість та нахабство

Зрозуміло, що Марія Львова-Бєлова – зовсім не та постать, з якою російський президент може серйозно щось обговорювати. Її присутність на прийомі у Путіна була обумовлена виключно зйомкою пропагандистського телевізійного сюжету із президентом Росії у головній ролі. Але при цьому ніхто в оточенні президента РФ, та й сам Путін навіть на мить не задумалися, що створюють доказовий матеріал для Міжнародного кримінального суду. Можна, звичайно, припустити, що оточення Путіна спеціально підставило президента, який, незважаючи на юридичну освіту, ніколи не демонстрував компетентність у юриспруденції. Але насправді це дурість та нахабство.

Рішення Міжнародного кримінального суду суттєво обмежували міжнародну активність підслідних. Практично завжди іноземні колеги замислювались, чи варто їм продовжувати спілкуватися із фігурантом кримінального провадження чи надіслати замість себе голову уряду чи міністра закордонних справ. Російські чиновники змагатимуться у викритті Міжнародного кримінального суду та погрожуватимуть суддям, які винесли рішення про затримання «національного лідера». Політичний час Володимира Путіна починає повільно сипатися, як пісок із годинника. І що найважливіше – Путін, який завжди уважно стежив за долею диктаторів, це чудово розуміє. Він знає, що суд у Гаазі виписав йому чорну мітку.

Диктаторові шукають заміну

Рішення Міжнародного кримінального суду про видачу ордера на арешт президента РФ Володимира Путіна через воєнні злочини в Україні вплинуло на настрої у Кремлі. Російському диктаторові вже активно шукають заміну.

Однак сам воєнний злочинець Путін вже не має права голосу при виборі свого наступника. Про це в ефірі телемарафону заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов, інформує UAINFO.org з посиланням на «РБК-Україна».

«Російські пропагандисти не вийшли зі своїми традиційними шоу, де обговорювали саме Гаагу, тому що сам факт обговорення цієї новини навіть для зазомбованого населення РФ був би дивним і занадто тривожним дзвінком. Бо розповідати, що «спецоперація» йде за планом, а потім отримати розшук і припис до арешту від Міжнародного кримінального суду – це навіть Соловйову і Скабєєвій буде важко ці речі поєднати між собою», – пояснив представник ГУР. Він наголосив, що рішення суду лише посилило і без того відчутну токсичність Путіна не лише для зовнішнього світу, але й в середині РФ. «Близьке коло диктатора все більше звужується, а у вищих владних колах міцніє усвідомлення необхідності позбутися токсичного правителя. Отже, мова вже йде про пошук наступника Путіна і шукає його вже не Путін», – заявив Юсов.

Передумови розпаду

У Росії з’явилися передумови для її розпаду після завершення повномасштабної війни проти України. Про це в новому випуску програми «Аргумент» заявив російський опозиціонер, соціолог й екс-депутат Держдуми Ігор Яковенко.

«Тому що вже зараз до цього є маса передумов. Зокрема, те, що на фронт, на українську землю, посилають фактично на смерть І відправляють насамперед представників околиць. Москвичів посилають дуже мало. Диспропорція, якщо брати 1 тис. населення, приблизно в 40 разів менше посилають москвичів, ніж жителів околиць, перш за все національних», — говорить він.

За словами Яковенка, це сприяє тому, що насправді сьогодні пробуджуються відцентрові тенденції, які завжди були. Він зазначив, що завжди регіони РФ хотіли відокремитись, це по суті продовження процесу розпаду СРСР. В результаті таких процесів, не відкидає колишній депутат Держдуми, може утворитися «Московія» – Москва і Московська область. Страшний для України рік війни, втім, показав, що ресурси стійкості в РФ далеко не є нескінченними. В Росії повільно, але невблаганно зменшуватиметься як економіка, так військова міць і геополітична сила. Ці реалії залишаться якщо не назавжди, то на дуже тривалий термін в її заслуженому дуже песимістичному майбутньому. Може пройти зовсім небагато часу, і росіяни будуть заздрити Ірану з його гіперінфляцією та тотальним дефіцитом предметів західного виробництва, на продаж яких іранцям накладено жорстке табу.

Початок китаїзації

Путін тепер для Заходу злочинець, ордер на його арешт вже не можна відкликати або переграти. Іти до Китаю і фактично в його зону впливу під керівництвом того, хто отримав виклик у Гаагу, російські еліти точно не підписувались. Китайські машини та інші товари і юань як основна валюта (росіянам вже активно пропонують депозити в юанях) означають початок китаїзації Росії.

Сі приїхав в РФ із пропозиціями спільних проєктів у сфері видобутку ресурсів та інфраструктури. Варіантів відмовитись у Путіна немає, хоча поторгуватися, звісно, він може. Якщо так піде, то Росія поступово стане для Китаю тим, чим для Росії є Білорусь. Хоча й Білорусь після візиту Лукашенка в Пекін Путіну з’їсти буде складніше.

Китай завжди дбає тільки про себе. І послаблення Росії йому дуже вигідне – це дозволяє отримати опосередкований контроль над РФ. Поки що. Багато хто в Росії і так замислюється над цим сценарієм, а після ордера на арешт Путіна почнуть дуже серйозно думати. Російським елітам є що втрачати, і незабаром може бути пізно.

Новини з фронту 

Російська армія вичерпала можливості для проведення великих наступальних операцій і може тепер досягати успіхів лише за підтримки ЧВК Вагнера. Про це йдеться у розсилці військового аналітика Rochan Consulting Конрада Музики. Серія атак невеликими силами – це максимум, на що зараз здатні виснажені російські сили.

Як пише Музика, на фронті відбувається більш-менш одне й те саме щотижня: російська армія атакує майже по всій лінії зіткнення, але не досягає серйозних успіхів. Взяття сіл на північ від Бахмута — це все, чого вдалося за останні тижні досягти російської армії.

«Росія в даний час не має можливостей для проведення більших операцій та досягнення оперативного прориву. Це чудово видно під Кремінною, де розгортання теоретично добре оснащених, краще підготовлених та мотивованих сил по суті нічого не дало», — стверджує аналітик. Що ж, залишається дочекатися теплої сухої
весни та українського контрнаступу.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам