Кімната терапії м’якою іграшкою запрацювала в Запоріжжі. Тут безоплатно допомагають дітям подолати психологічні травми в умовах війни.
Дитяча психологиня Анна Єрьоменко запевняє, що м’які іграшки додають дітям відчуття безпеки, лікують душевні травми, передає «Суспільне Запоріжжя».
Фахівчиня розповіла, що насамперед малеча приходить до кімнати, щоб знайти нового товариша, який допоможе подолати страх та тривогу. Спочатку діти обирають іграшку, граються, а після сеансу забирають її додому.
«Нещодавно до нас прийшла дитина, яка боїться вибухів, коли поруч немає мами. Ми вишукували в цій кімнаті щось підходяще. Дитина обіймала кожну іграшку, тримала їх за лапки. І обрала величезного зайця. Сказала, що коли мами не буде поруч — заєць буде її обіймати. Є дітки, які навпаки вибирають маленьку іграшку, бо часто кудись переміщаються та хочуть взяти з собою частинку терапії», — пояснює керівниця кімнати терапії м’якою іграшкою Анна Єрьоменко.
Зараз у кімнаті понад півсотні різних м’яких іграшок. Поповнювати запаси допомагають небайдужі люди. Долучитися до доброї справи і принести іграшку можуть усі охочі. Головна умова — іграшка має бути в хорошому стані. Також до співпраці запрошують волонтерів-психологів.
Важливо, що після заняття психолог обов’язково підтримує зв’язок з батьками, аби в подальшому відстежувати стан та поведінку дитини, та дає поради. За словами Анни Єрьоменко, до них звертаються з різними проблемами:
«Це не такі легкі запити, де дитина злякалася чогось вигаданого, або дрібного. Це і після прильотів, це і смерть на фронті батька, це і дитина, в чий будинок влучила ракета. І фізично вона ціла здорова, але емоційно дуже травмована».
Також тут діти ліплять, малюють, підписують листівки захисникам і захисницям на передову, відвідують заняття з арт-терапії піском тощо.
Двері кімнати терапії м’якою іграшкою відкриті для дітей від трьох років. Сеанси проводять індивідуально. Приймають усіх охочих за попереднім записом.