Оплата комунальних послуг б’є по бюджету українців, тому деякі громадяни шукають способи, щоб скоротити свої витрати. Хтось намагається економити, а хтось йде нечесним шляхом – ставить на лічильники магніти та інші пристосування. Таким способом вони зупиняють лічильники.
Однак, згідно із законом, втручання в роботу вимірювальних приладів шляхом внесення змін в конструкцію (магніти, голки й так далі) є незаконним і тягне за собою покарання у вигляді штрафів.
Співробітники АТ «Рівнегаз» зазначають, що протягом першого півріччя 2023 роки виявили 58 порушників. Якщо припустити, що схожа кількість порушників є у решті областей України, то, орієнтовно, ідеться про можливих 600 кандидатів на отримання покарання.
Отже, якщо працівник газової компанії виявляє втручання у роботу лічильника, тоді він складає акт про порушення, демонтує лічильник та відправляє його на експертизу. У випадку, якщо факт втручання підтверджується, то власник помешкання повинен сплатити за:
- вартість повірки лічильника газу;
- вартість нового лічильника;
- відшкодувати збитки;
- сплатити за необлікований спожитий газ.
У дописі газової компанії не вказується конкретний розмір компенсації за втручання у роботу лічильника. Водночас зазначено, людина «витратить набагато більше, ніж їй вдалося зекономити».
Зазначимо, якщо справа дійде до суду, то у загальних випадках можна орієнтуватись на наступні дані:
- самовільний демонтаж або підключення – штраф від 50 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-3400 гривень);
- за недопуск перевіряльника – від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів (850-2550 гривень);
- за пошкодження пломби – від 8 тисяч до 100 тисяч гривень. Однак якщо споживач випадково порушив пломбу і сам звернувся до компанії, то штраф не нараховують.