Міністерство освіти та науки зробило важливий крок у боротьбі з булінгом у школах. Відтепер дитина чи її батьки можуть заповнити коротку анкету та надіслати електронну скаргу, залучивши до розв’язання проблеми керівництво навчального закладу та за потреби поліцію, повідомила пресслужба відомства.
Щоб повідомити про цькування онлайн, треба:
- зайти на сайт АІКОМ та натиснути кнопку «Повідомити про булінг»;
- зареєструватися або ввійти в уже наявний акаунт;
- заповнити коротку анкету;
- натиснути кнопку «Продовжити» та підтвердити заяву;
- ознайомитися з рекомендаціями щодо того, як реагувати на булінг.
Важливо уточнити, що діти можуть подати заяву анонімно, щоб захиститися від можливого тиску або помсти з боку кривдників. Однак для більш серйозних випадків, коли є потреба у втручанні поліції, рекомендується зазначати особисті дані.
«Анонімні заяви можуть розглядатися тільки на рівні школи, але якщо ви відчуваєте, що ситуація потребує залучення представників поліції, тоді краще зазначити інформацію, яка може допомогти школі та поліції зв’язатися з вами та допомогти вирішити проблему», — кажуть у міністерстві.
Водночас батьки чи інші законні представники дитини створити анонімну заяву не можуть.
Що відбувається після подання скарги?
Надіслану заяву отримує директор/-ка школи і протягом доби має відреагувати на звернення: скликати спеціальну комісію, де буде обговорено цей випадок та визначено подальші дії.
Якщо потрібно, можуть бути залучені соціальні працівники, представники поліції та інші служби, які мають допомогти розвʼязати ситуацію згідно зі встановленим порядком та законом України.
Однокласники дитини про скаргу на булінг не дізнаються.
«Працівники школи та поліції будуть діяти лише в інтересах дитини, тому без нагальної потреби ім’я чи будь-яку іншу особисту інформацію ніхто не повідомлятиме іншим», — зазначають у МОН.
Що робити, якщо дитина боїться помсти?
Якщо дитина побоюється реакції однокласників, можна скористатися анонімним повідомленням через чатбот «АнтиБулінгБот». Він доступний для жертв булінгу, свідків, нападників або дорослих. Також через бот можна отримати номер телефону для додаткової допомоги або консультації.