АналітикаУдари вглиб РФ, що за цим стоїть?

Удари вглиб РФ, що за цим стоїть?

-

Удари вглиб РФ, що за цим стоїть?

Андрій Бартиш
Президент США Джо Байден вперше дозволив Україні завдати ударів по російсь- кій території за допомогою американських далекобійних ракет ATACMS, повідомляє The New York Times з посиланням на свої джерела. Україна збирається завдати пер- ших атак за допомогою далекобійної зброї по Росії у «найближчі дні». Про це пові- домило агентство Reuters. Французи та британці слідом за США дозволили Україні застосовувати крилаті ракети SCALP/Storm Shadow вглиб території Росії, написала газета Le Figaro.

Інформація Le Figaro була опублікована ввечері 17 листопада. І незважаючи на те, що невдовзі газета прибрала свою заяву без жодних пояснень, сам факт дозволу застосувати ракети журналісти не заперечують.

Тепер про те, що відомо про дозвіл на даний момент:

  • за даними Reuters, ЗСУ планують зробити перші удари по Курській області найближчими днями. Білий дім відмовляється від коментарів на цю тему;
  • The New York Times стверджує, що ракети ATACMS можуть бути використані нібито для ударів по військових РФ та КНДР у Курській області;
  • деякі офіційні особи США заявили про свої побоювання, що цей крок може спонукати Москву вжити заходів у відповідь із застосуванням сили проти Штатів та їхніх партнерів, зазначає The New York Times;
  • інші офіційні особи США заявили, що вважають ці побоювання перебільшеними;
  • раніше у Білому домі запевняли, що підходи США до обмеження на використання Києвом далекобійних озброєнь для атак вглиб Росії «не змінилися і не зміняться»;
  • син Трампа назвав ідіотами відповідальних за рішення щодо ударів вглиб РФ;
  • дозвіл США на застосування далекобійної зброї проти Росії навряд чи враховує всі побажання Києва, пише Bloomberg;
  • Пентагон не коментує інформацію про рішення про удари зброєю США по території РФ;
  • Ілон Маск погодився з тим, що «ліберали люблять війну», коментуючи рішення США про удари далекобійною зброєю вглиб Росії;
  • Трамп може переглянути рішення про удари американською зброєю по Росії, заявив представник перехідної команди Трампа;
  • Байден намагається влаштувати третю світову, дозволивши бити зброєю США по РФ, заявила член Палати представників США, прихильниця правих поглядів та теорій змови Марджорі Тейлор-Грін;
  • сам президент США, що йде, не став відповідати на питання про удари по РФ;
  • глава МЗС Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив про жаль у зв’язку з витоком інформації про дозвіл США завдавати ударів вглиб території Росії тактичними балістичними ракетами. Міністр зазначив, що хотів би, щоб рішення мало несподіваний ефект;
  • верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що спочатку підтримував зняття обмежень на удари західною далекобійною зброєю вглиб Росії, це питання обговорюватиметься на раді глав МЗС країн ЄС;
  • Ракети ATACMS мають максимальну дальність 300 км.

Реакція Росії

В Україні ця звістка була сприйнята з великою радістю і хоча, як стверджують аналітики, це не зможе суттєво посилити ЗСУ, але завдасть російській армії безліч проблем, що надалі вплине на перебіг військових дій. У свою чергу, в Кремлі це викликало справжню паніку.

Після опублікування рішення Білого Дому, яке стало відомо пізно ввечері, Володимир Путін терміново виїхав до Кремля, де всю ніч проводив нараду із силовиками. Добре розуміючи, що в Кремлі є канали зв’язку зі США, мабуть, вони також були задіяні на повну силу, тому що на ранок наступного дня з’явилися неофіційні уточнення від американської сторони, що удари завдаватимуться не по всій території РФ, а тільки по Курській області.

Наскільки ці уточнення мають офіційний характер сказати важко, бо жодних конкретних заяв із Білого Дому зроблено не було. Тиск з боку Кремля на наших союзників може підтверджувати той факт, що заява про те, що французи та британці слідом за США дозволили Україні застосовувати крилаті ракети SCALP/Storm Shadow вглиб території Росії, було прибрано редакцією газети Le Figaro.

Офіційні заяви Кремля

Володимир Путін раніше наголосив, що застосування західної зброї великої дальності
для ударів по Росії означатиме пряму участь країн НАТО у конфлікті в Україні. Міноборони РФ вивчає варіанти відповіді на можливі атаки далекобійною зброєю по російській території, заявляв Путін.

Удари американськими ракетами вглиб регіонів РФ спричинять серйозну ескалацію, заявив голова ЛДПР Леонід Слуцький.

Кремлівські воїнкори, які є глашатаями кремлівських планів на своїх сайтах, майже одноголосно стверджують, що Кремль продемонстрував готовність продовжувати конфлікт на виснаження України, причому ракетний удар поки що не торкався підстанції на АЕС, а отже, масований ракетний удар по Україні цього тижня був попередженням.

Чимало експертів заявляли, що Трамп просив Путіна не чіпати енергетичну систему, але після масованого удару ці тези не актуальні. Російська армія продовжує нагнітати наступ на всіх ділянках фронту, оскільки розуміє прагнення Києва виграти час для переозброєння та введення нових підрозділів.

У Кремлі в черговий раз прямо заявляють, що їм потрібен лише комплексний договір із Заходом, а не гра США та ЄС у доброго та злого поліцейського; поки Трамп говорить про мир, решта країн НАТО озброює Україну.

Злочинне визнання Кремля

За численними заявами Путінського оточення, масованого ракетного удару по Україні було завдано після отриманої інформації від розвідки, що Байден дав дозвіл на застосування ATACMS вглиб російської території. Останні три місяці тривали переговори з Вашингтоном, а після перемоги Трампа був варіант досягти домовленостей щодо припинення конфлікту в Україні, але тепер ця опція практично неможлива. Великобританія та Франція також дозволять застосовувати свої ракети вглиб російської території, щоб підняти рівень ескалації у конфлікті, і з приходом Трампа ніхто скасовувати цю можливість не буде.

Де ЗСУ застосують ATACMS?

Про це українські сили оборони жодних пояснень не дають, і це правильно, а ось російські аналітики не приховують своїх страхів. Зброя, найімовірніше, спочатку буде застосована проти російських та північнокорейських військ для захисту українських сил у Курській області, на заході Росії, вважають кремлівські чиновники. На їхню думку, битва за Курськ стає основним напрямом цього конфлікту, для Заходу важливо утримати шмат території РФ, щоб не дати нам можливості укласти угоду по лінії фронту.

У Кремлі вже обговорюють можливі варіанти кроків у відповідь на ракетні удари по російській території. Звичайно, ніхто не застосовуватиме ядерну зброю, але відповідь вони готують асиметричну. І тут знову погрози та страшилки: у США та Великої Британії надто роздутий флот, а значить, їхні вороги можуть розробити сучасну зброю в стислий термін і втопити щось дуже велике, а найголовніше – дороге та символічне. Для Росії зараз важливо продемонструвати рішучість та готовність піднімати ставки, щоб Трамп вже фіксував ситуацію і не нагнітав. Цілком можливо, що пошкодження інтернет-кабелю між Європою та Фінляндією – це початок російських спецоперацій.

«Ескалація» війни в Україні руками західних еліт стане рубіконом для Кремля, але що слідуватиме за цим, стане зрозумілим найближчим часом.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам