НовиниЩо робити, якщо не вистачає страхового стажу для пенсії:...

Що робити, якщо не вистачає страхового стажу для пенсії: пояснення Пенсійного фонду

-

Що робити, якщо не вистачає страхового стажу для пенсії: пояснення Пенсійного фонду

Шановні читачі, ми раді представити вам нашу нову рубрику – «Питання-відповідь», у якій фахівці Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області відповідатимуть на найпоширеніші запитання громадян. Тут ви знайдете корисну інформацію про пенсії, субсидії та інші аспекти соціального забезпечення.

Що робити, якщо не вистачає страхового стажу для виходу на пенсію, чи можна його докупити та які варіанти підтримки доступні для людей без мінімального стажу – сьогодні даємо відповіді на ці запитання.

Отже, що робити при нестачі страхового стажу для виходу на пенсію?

Відповідь: Якщо недостатньо страхового стажу, вам можуть призначити пенсію з більш пізнього часу (коли ви його напрацюєте).

Якщо не вистачає лише кількох місяців стажу, його можна докупити. Це дозволяють норми ст. 10 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Вартість залежить від мінімального страхового внеску на момент укладання договору й множиться на коефіцієнт 2. У 2025 році мінімальний страховий внесок складає 1760 гривень – це 22% від суми мінімальної заробітної плати (8000 гривень).

Якщо людина не може отримувати пенсію через відсутність необхідного страхового стажу, після 65 років вона може звернутись за отриманням державної соціальної допомоги особам, що не мають права на пенсію.

Чи враховуються для призначення пенсії дані нотаріально завіреної копії трудової книжки? 

Відповідь: Ні. Документи про стаж (зокрема, трудова книжка), вік та заробітну плату для призначення пенсії подаються тільки в оригіналах. Це зазначено в пункті 2.23 постанови правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”».

У разі подання документів для призначення пенсії через вебпортал Пенсійного фонду України, додаються скановані копії документів, зроблені з оригіналів.

Чи буде виплачено лікарняні, якщо людина захворіла під час проходження випробувального строку? 

Відповідь: Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» дає  право на виплату допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності з настанням страхового випадку в період роботи, в тому числі, включаючи час випробування.

У разі, якщо страховий випадок із тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання настав в період випробувального терміну, то страхова виплата виплачується за весь період непрацездатності – аж до відновлення працездатності або встановлення МСЕК інвалідності.

Перші п’ять днів непрацездатності оплачуються роботодавцем (страхувальником). З 6-го дня виплати здійснює Пенсійний фонд України. Для цього роботодавець подає до ПФУ заяву-розрахунок, яка містить інформацію про нараховану суму виплати. Пенсійний фонд здійснює фінансування протягом 3 робочих днів з дня надходження заяви.

Тобто, тимчасова непрацездатність, що настала під час випробувального строку, оплачується.

Сподіваємося, ця інформація буде для вас корисною та допоможе краще орієнтуватися в питаннях соціального забезпечення. Слідкуйте за нашою рубрикою «Питання-відповідь», щоб отримувати актуальні роз’яснення та поради від фахівців.

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам