19 квітня Україна та Росія провели обмін військовополоненими. Додому повернулися 277 українських воїнів, серед яких є тяжкохворі та важкопоранені.
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський. За його словами, серед звільнених — військовослужбовці Збройних сил, Національної гвардії, Державної спеціальної служби транспорту, прикордонники. Більшість з них — молоді люди до 25 років, які боронили Маріуполь, а також позиції на Донеччині, Херсонщині, Луганщині та Запоріжжі.
Усім звільненим з російського полону буде надано невідкладну медичну та психологічну допомогу, запевнили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов розповів, що багато з визволених мають серйозні проблеми зі здоров’ям.
«Наслідки важких поранень, бойових травм, запущені хвороби й багато інших речей, які в купі з часто браком належного медичного обслуговування, забезпечення, стресом, звичайно, дають свої ускладнення», — пояснив Юсов в етері телемарафону «Єдині новини».
За його словами, цей обмін став одним із найбільших за весь період повномасштабної війни.
«Цей обмін готувався довго. Можна сказати, що терміни декілька разів посувалися», — додав він.
Довідка. Нинішній обмін є четвертим цього року та 63-м від початку повномасштабного вторгнення.
Загалом від лютого 2022 року вдалося повернути додому 4552 особи — як військових, так і цивільних. Поза обмінами були звільнені ще 529 людей.