НовиниБезкоштовні підручники, канцелярія, харчування: які країни забезпечують українських школярів

Безкоштовні підручники, канцелярія, харчування: які країни забезпечують українських школярів

-

Безкоштовні підручники, канцелярія, харчування: які країни забезпечують українських школярів

Від початку повномасштабної війни за кордоном опинились мільйони українських дітей. Країни, які прихистили дітей-біженців, намагаються створити комфортні умови для їх подальшого навчання.

Українці, які опинилися за кордоном, мають кілька варіантів того, як будуть вчитися їх діти.

Перший варіант – продовжувати дистанційне навчання в українських школах. Кожна українська дитина має право приєднатися до дистанційного навчання в будь-якій школі на території України. Необхідна лише заява батьків.

Другий варіант – навчання у місцевих школах. Воно безоплатне, ба більше, в більшості країн ЄС – обов’язкове. Головним є питання адаптації та подолання мовного бар’єра. І якщо зовсім маленькі діти доволі швидко опановують нову мову, то для підлітків це може стати проблемою, навіть психологічною.

Третій варіант – школи місцевих українських громад. Українські школи є в більшості країн Європи, проте їх не дуже багато й місця в них вистачить не всім. Крім того, здебільшого це так звані “суботні школи” й вони далеко не завжди в змозі повністю “закрити” навчальну програму (хоч і мають право видавати табелі, свідоцтва та атестати державного зразка України).

Середня освіта в Європі безоплатна, але на батьків все одно чекають витрати. Це підручники та канцелярія (вони доволі дорогі, в сумі таки витрати можуть скласти кілька сотень євро).

Українське МОН наразі веде переговори з країнами, які приймають біженців, про те, щоб всі українські школярі отримали безоплатний доступ до електронних версій підручників. Наразі відомо, що Австрія, Болгарія, Естонія, Латвія; Польща; Чехія; Швеція і Швейцарія це вже зробили. Очікується, що їх приклад наслідуватимуть й інші країни.

І якщо з підручниками можна зекономити завдяки їх електронним версіям, то з канцелярією так не вийде. Це добре розуміють місцеві чиновники й активно йдуть назустріч. Наприклад, у Франції дітям з України підручники та шкільне приладдя надається безоплатно. Також місцева влада бере на себе фінансування харчування дітей у школах (це теж немаленька сума).

У Румунії дітей українських біженців безкоштовно забезпечують шкільною формою, підручниками та канцелярією, фінансують проживання в школах-інтернатах, дотації на шкільне харчування тощо.

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам