НовиниБезкоштовний проїзд в Європі: де ще діють пільги для...

Безкоштовний проїзд в Європі: де ще діють пільги для українських біженців

-

Безкоштовний проїзд в Європі: де ще діють пільги для українських біженців

У низці країн Європи вже скасували або частково обмежили можливості безкоштовного проїзду біженців, які рятуються від війни в Україні. Наприклад, у більшості випадків вже не можна їздити без оплати міжміськими та міжнародними поїздами Польщі, Німеччинi, Швейцарії. Втім, у деяких країнах шанс скористатися вільним проїздом ще залишається.

Австрія

Біженці з України можуть безкоштовно користуватись громадським транспортом Відня Wiener Linien до кінця вересня. Українці, які рятуються від війни, можуть оформити квиток Not-Ticket Ukraine для безкоштовного проїзду в поїздах ÖBB по всій території Австрії. Отримати NotTicket Ukraine можна в поїзді у персоналу або в касах ÖBB на вокзалах. З Not-Ticket Ukraine українські біженці можуть користуватися всіма поїздами місцевого та міжміського сполучення ÖBB в Австрії. Квиток є дійсним для 2-го класу поїздів. Безкоштовний квиток діє у день його видачі та наступного дня. Отже, загалом два дні.

Бельгія

Українські біженці можуть скористатися правом безкоштовного проїзду в мережі SNCB у день прибуття до Бельгії (у міжнародних поїздах, що прямують до/з Німеччини, Нідерландів, Люксембургу та Франції). Для цього їм необхідно пред’явити квиток DB Helpukraine та/або свій український паспорт/ID-карту (або інше посвідчення особи).

Якщо українець залишається у Бельгії, йому потрібно зареєструватися в Бюро реєстрації біженців (Refugee Registration Centre), яке знаходиться у палаці Brussels Expo Palais/зал 8 (Heysel). Це дозволить безкоштовно переїхати до місця проживання у Бельгії. У Бюро реєстрації буде видано універсальний квиток Fedasil Bulk Ticket.

Литва

Українцям, які залишили зону бойових дій, Вільнюс пропонує безкоштовно користуватися міським громадським транспортом. Українцям потрібно лише пред’явити контролерам документ, що засвідчує особу – їм не знадобляться квитки чи інші  документи.

Італія

Українські біженці мають можливість безкоштовно подорожувати транспортом Trenitalia протягом максимум 5 днів з моменту в’їзду до Італії, щоб дістатися свого місця призначення. Пропозиція включає безкоштовний транспорт у поїздах компанії Trenitalia (FS Group), які здійснюють міжміські та регіональні сполучення, морські сполучення та
мережу автомагістралей.

Люксембург

Люксембург – перша країна світу, яка пропонує безкоштовний громадський транспорт по всій країні для всіх. Ви можете подорожувати автобусом, поїздом або трамваєм. Квиток потрібно купувати тільки, якщо ви хочете подорожувати першим класом у поїзді або подорожувати через кордон до Німеччини, Франції або Бельгії.

Польща

Польща скасувала усі можливості безкоштовного проїзду, які діяли з 24 лютого. Проте, є окремі пропозиції від польських міст. Щецин дозволив користуватися громадським транспортом безкоштовно до 30 вересня. У Торуні можна оформити місячний проїзний із позначкою UKR. У Познані за 1 злотий можна купити соціальний проїзний у пунктах обслуговування клієнтів ZTM терміном дії 30 днів. Для цього необхідно виробити Познанську електронну агломераційну картку PEKA.

Словаччина

Безкоштовний проїзд поїздами ZSSK (крім поїздів IC) доступний для громадян
України. Проїзний документ для безкоштовного проїзду можна отримати у касі або прямо у поїзді, пред’явивши дійсний паспорт, посвідчення особи чи інший документ, який підтверджує громадянство України.

Право на безкоштовний квиток можна реалізувати в день отримання проїзного документа та протягом наступних 4 днів, починаючи з дня отримання особистого документа SLOVAK HELP або першого отримання особистого документа, що підтверджує статус тимчасового притулку.

Угорщина

Безкоштовно подорожувати всередині Угорщини можна поїздами MÁV-START a GYSEV з квитками солідарності Solidarity tickets. Квитки потрібно купувати перед поїздкою до каси – вони недоступні у торгових автоматах чи онлайн – чи, якщо їх немає, також у поїздах у провідників.

Квитки солідарності дійсні лише для 2-го класу поїздів, на маршруті та у часовий
проміжок, як зазначено на них. Безкоштовні квитки солідарності доступні для: громадян України, які прибувають з України (з українськими ID-картками та паспортами); громадян третьої країни, які на законних підставах проживають в Україні
(за наявності посвідчення).

Франція

Група SNCF (Французька залізнична компанія) дозволяє одну безкоштовну подорож на своїх поїздах Францією та іншими європейськими пунктами призначення виключно людям, які рятуються від війни. Після прибуття на вокзал потрібно підійти до пункту продажу квитків. Щоб отримати квиток, необхідно пред’явити на вокзалі агенту SNCF один із таких документів: паспорт або посвідчення особи, видані в Україні; квиток німецької залізниці Deutsche Bahn HELP UKRAINE; діючий дозвіл на проживання для неукраїнців, які тікають від війни; українська карта іноземного резидента в Україні. Така можливість також надається для отримання квитка для повернення в Україну.

Швеція

Український паспорт чи ID-картка дає можливість користуватись громадським транспортом Стокгольму. Паспорт чи ID-картка громадянина України виконуватиме функцію дійсного квитка для поїздок у громадському транспорті шведської столиці. Покажіть ваш український паспорт чи ID-картку на квитковій касі або водієві автобуса. Таке правило діятиме доти, доки не буде повідомлено про його скасування

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам