НовиниЧи можуть забрати субсидію через «пакунок малюка»? Відповідає Пенсійний...

Чи можуть забрати субсидію через «пакунок малюка»? Відповідає Пенсійний фонд

-

Чи можуть забрати субсидію через «пакунок малюка»? Відповідає Пенсійний фонд

Зміна банку, статусу або складу родини може вплинути на пільги й виплати. Але якщо знати, як і коли подати заяву, ви збережете всі належні вам права. Пенсійний фонд роз’яснює, як діяти в найпоширеніших ситуаціях. А також — як легко внести зміни до своїх банківських реквізитів онлайн.

«Я отримала грошову компенсацію замість пакунка малюка — 7689 гривень. Чи вплине це на субсидію?»

Відповідь: Ні, така одноразова допомога не враховується до середньомісячного сукупного доходу домогосподарства при призначенні субсидії. Це передбачено пунктом 7 Порядку, затвердженого постановою Кабміну від 22.07.2020 № 632.

«Мій чоловік, учасник бойових дій, мав пільгу на оплату комунальних послуг. Наразі він зник безвісти. Чи можу я оформити цю пільгу на себе?»

Відповідь: Так, закон дозволяє переоформити пільгу на одного з членів сім’ї пільговика, якщо його визнано зниклим безвісти за особливих обставин.

Для цього потрібно подати:

  • заяву довільної форми із зазначенням реквізитів банківського рахунку;
  • витяг з Єдиного державного реєстру ветеранів війни.

Пільгу може отримати чоловік, дружина, непрацездатні батьки, дитина або інша особа, яка фактично проживає за адресою, на яку оформлено пільгу.

«Я — внутрішньо переміщена особа, пенсію отримую через Ощадбанк. Чи можу обрати інший банк?»

Відповідь: Так, з 20 березня 2025 року ВПО, які отримують пенсію через «Ощадбанк», мають право перейти до іншого уповноваженого банку.

Для цього необхідно подати заяву до Пенсійного фонду із зазначенням нового банку та реквізитів рахунку. Це можна зробити:

  • у будь-якому сервісному центрі ПФУ;
  • або онлайн — через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг ПФУ.

Щоб оновити інформацію онлайн, потрібно зайти на сайт portal.pfu.gov.ua, авторизуватись у особистому кабінеті за допомогою електронного підпису, відкрити розділ «Щодо пенсійного забезпечення» та вибрати опцію «Внесення змін до пенсійної справи».

Далі слід знайти заяву про зміну виплатних реквізитів, ввести нові банківські дані, за потреби додати сканкопії документів, надати згоду на обробку персональних даних і підписати заяву КЕП. Стан розгляду звернення можна перевірити у розділі «Мої звернення».

Усе — без черг, особистих візитів чи витрат на проїзд. Якщо маєте електронний підпис і доступ до інтернету, можете оновити реквізити за кілька хвилин.

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам