Електронні лікарняні запрацюють в Україні з 1 квітня

0

Кабінет міністрів України прийняв постанову щодо запровадження електронних лікарняних. Це повинно замінити традиційні паперові лікарняні та зробить систему більш прозорою.

Про це повідомив на брифінгу заступник міністра соціальної політики України Олег Коваль.

«На цьому тижні запускається постанова на узгодження щодо впровадження електронного лікарняного. Мінсоцполітики спільно з Міністерством охорони здоров’я планує запустити з 1 квітня електронні лікарняні… Це буде перший етап, а основний етап — це повноцінний запуск системи лікарняних, коли лікар буде записувати дані про те, що пацієнт захворів, у систему HELSI.me (сервіс запису до лікарів і збереження медичних даних), яка буде формувати медичний висновок, що буде автоматично вирушати в Пенсійний фонд, до реєстру платників ЄСВ, а далі — до Фонду соціального страхування для нарахувань», — сказав Коваль.

За його словами, запровадження цієї системи дозволить перевіряти правомірність видачі пацієнтам електронних лікарняних і мінімізувати зловживання в цій сфері.

Раніше в уряді підкреслювали, що держава щороку втрачає до мільярда гривень на рік через користування громадянами фальшивими лікарняними. На думку експертів, частково розв’язати проблему таких лікарняних допомогло б впровадження електронного реєстру листків непрацездатності та електронних лікарняних.

За підрахунками Мінсоцполітики, економія бюджетних коштів від запровадження електронних лікарняних листків становитиме від 1 до 4 млрд гривень щороку.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь