Заклади освіти повинні мати напоготові евакуаційні рюкзаки на випадок небезпечної ситуації, які допоможуть зберегти життя та здоров’я як учням, так і освітянам.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав освітній омбудсман Сергій Горбачов.
«У ситуації небезпеки та військового нападу, щоб зберегти здоров’я і життя дітей, їх слід швидко евакуювати в безпечне місце — до найближчого бомбосховища, підвалу чи іншого укриття. Скільки часу дітям та працівникам закладу освіти доведеться перебувати в укритті — передбачити неможливо, тому надзвичайно важливо, щоб у закладі освіти був мінімальний набір для забезпечення життєвих потреб», — зазначив посадовець.
За його словами, закордоном наявність евакуаційного рюкзака у кожному класі є обов’язковою. У разі небезпеки вчитель бере такий рюкзак із собою.
«Вважаю, що ці рюкзаки мають закуповуватися за бюджетні кошти, але наразі це малореально: бюджетні процедури таких витрат не передбачають», — додав він.
Відтак з урахуванням закордонного досвіду омбудсман рекомендує кожному здобувачу освіти мати при собі: пляшку води, невеликий запас їжі, записку від батьків, у якій вказано прізвище, ім’я, по батькові дитини, її дата народження, адреса проживання, контакти батьків, комплект змінної білизни та одягу.
Класу чи групі варто мати один спільний рюкзак, в якому будуть наступні речі: ліхтарик та додаткові батарейки до нього; аптечка; маленьке радіо; свисток; вода і стаканчики, термоковдри (щоб вберегтися від холоду); декілька упаковок великих сміттєвих пакетів; мотузка; маски для всіх дітей; скотч та ножиці; відро (бажано складне, замість туалету); туалетний папір та вологі серветки; енергетичні батончики…
При цьому омбудсман рекомендує розробити процедури того, як батьки та діти можуть знайти одне одного у ситуації невизначеності: не відпускати дітей самих додому, віддавати школярів лише батькам (законним представникам) або на прохання батьків вказаній людині, яка пред’явила свої документи, що посвідчують особу.