«Хортицький кобзар» єднає Україну

0

18 лютого стартував VI Всеукраїнський конкурс-фестиваль «Хортицький кобзар», засновником якого вже багато років є Запорізький обласний осередок Національної спілки кобзарів Україні.

За роки існування цей фестиваль набув великої популярності серед молодих та досвічених виконавців-бандуристів нашої країни. Зазвичай захід проводився в нашому мальовничому Запоріжжі, і всім учасникам дуже полюбився острів Хортиця, який своєю потужною енергетикою об’єднував серця сучасних кобзарів. Але цього року у зв’язку зі всесвітньою пандемією коронавіруса фестиваль проходить онлайн. Та це не засмутило конкурсантів – заявок на участь організатори «Хортицького кобзаря» отримали дуже багато.

— Цього року ми отримали 127 заявок із сімнадцяти областей України, і ми дуже радіємо такому розширенню географії, — коментує засновниця конкурсу, голова Запорізького обласного осередку Національної спілки кобзарів України, заслужена артистка України Ольга Беженарь.

— В конкурсі приймуть участь кобзарі  з Вінницької, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Чернівецької, Чернігівської областей. Заявки прийняті, оброблені, підтверджені, відео завантажені. Ми вже почали прослуховування учасників, і вибір переможця буде дуже складним, бо всі музиканти дуже сильні та виконують конкурсні композиції на високому професійному рівні i дуже натхненно. Також хочу подякувати Запорізькій обласній раді та Запорізькій обласній адміністрації, Запорізькій міській раді та Національному заповіднику «Хортиця», які завжди нас підтримують у справі розвитку національної культури, та зокрема кобзарського мистецтва на Запоріжжі. Адже завдяки нашим спільним зусиллям «Хортицький кобзар» уже вкотре єднає Україну.

Пресконференція з оголошенням результатів «Хортицького кобзаря» та online-концерт відбудеться під час Шевченківських днів у Запорізькому обласному краєзнавчому музеї. Подія транслюватиметься у прямому ефірі.

Слідкуйте за нашою сторінкою в фейсбуці https://www.facebook.com/Khortytsiakobzar/, точну дати та час повідомимо трохи згодом.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь