Великі інтернет-провайдери та мобільні оператори зможуть бронювати до 100% своїх працівників. Такою новиною поділився голова Міністерства цифрової трансформації України Михайло Федоров у своєму телеграм-каналі.
Міністр наголосив, що саме завдяки роботі аварійних бригад інтернет-провайдерів та мобільних операторів українці можуть підтримувати зв’язок з рідними та залишатися в курсі останніх подій, незважаючи на ворожі обстріли чи вимкнення електроенергії.
Ключові умови для бронювання працівників такі:
- в компаній має бути статус критично важливого підприємства;
- вона повинна виконувати вимоги Національного центру оперативно-технічного управління електронними комунікаційними мережами України (НЦУ).
«Суспільне», посилаючись на Міністерство цифрової трансформації, пише, що для бронювання 100% співробітників компанії мобільних операторів повинні мати дохід понад 200 млн гривень, а компанії інтернет-провайдерів – понад 20 млн гривень. Крім того, працівники, яких подають до списків на бронювання, повинні працювати в штаті компанії на повну зайнятість не менш ніж 3 місяці.
Компаніям інтернет-провайдерів, які мають статус критично важливих, але їхній дохід менший за 20 млн гривень на місяць, дозволять бронювати понад 50% персоналу технічних працівників. Це можливо, якщо провайдер сформував аварійно-відновлювальні бригади для обслуговування мереж та абонентів, має технологічний транспорт, обладнання й матеріали, необхідні для підтримання роботи мереж під час знеструмлень, відновлення мереж під час їх руйнування та надає послуги на територіях Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей та в Києві.
«Президент поставив завдання стабілізувати мобільний звʼязок та інтернет під час знеструмлень, рішення про бронювання працівників – один із необхідних кроків. Знеструмлення не повинні впливати на базові життєві потреби людей», — запевнив Михайло Федоров.