До початку повномасштабної війни Запорізьку атомну електростанцію обслуговував штат щонайменше з 11 тисяч кваліфікованих спеціалістів. Зараз там працює лише 2 тисячі осіб. Цю інформацію За словами Орлова, енергодарці масово виїжджають через тиск з боку росіян. Так, лише за останні півроку місто покинули близько 5 тисяч мешканців. Наразі в Енергодарі проживає 10 тисяч місцевих. Зазначимо, що до повномасштабного вторгнення населення міста налічувало понад 53 тисячі осіб.
Посадовець розповів, що громадяни України не полишають спроб виїхати з окупації попри те, що дорога займає в районі 5 тисяч кілометрів, оскільки покинути місто зараз можна лише через інші окуповані території з виїздом до РФ та надалі – до Європи.
Водночас ті, хто залишаються, зокрема і персонал Запорізької АЕС, «продовжують потерпати від знущань та катувань окупантів», каже міський голова. Він стверджує, що в Енергодарі діють близько 10 катівень, деякі з них облаштували на території промзони ЗАЕС та ТЕС. Також цивільних незаконно утримують у приміщеннях колишнього управління СБУ і поліції.
Дмитро Орлов стверджує, що окупанти утримують у заручниках близько сотні енергодарців. А за весь період окупації міста в таких катівнях побувало приблизно півтори тисячі українських громадян.
Аби вирішити проблему щодо кадрового голоду на Запорізькій АЕС, окупанти наймають на роботу жителів прилеглих сіл та інших окупованих населених пунктів, які не мають відповідної освіти. Дедалі частішими стають випадки, коли до міста на ПМЖ приїжджають російські військові і привозять свої сім’ї.