НовиниКабмін схвалив примусову евакуацію дітей із зон активних бойових...

Кабмін схвалив примусову евакуацію дітей із зон активних бойових дій

-

Кабмін схвалив примусову евакуацію дітей із зон активних бойових дій

Кабінет міністрів у вівторок, 7 березня, схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Рішення ініціював і розробив Координаційний штаб із питань обов’язкової евакуації населення, питання захисту дітей та їхньої евакуації з особливо небезпечних територій на контролі у віцепрем’єрки Ірини Верещук.

Підставою для проведення обов’язкової евакуації відтепер є рішення обласних військових адміністрацій, погоджене з органами військового командування та Координаційним штабом.

«Обов’язкова евакуація дтей у примусовий спосіб здійснюватиметься за супроводом одного з батьків, особи, яка їх замінює, або іншого законного представника. Відмова батьків чи опікунів евакуювати дитину не допускається», – наголосили в уряді.

Кабмін пояснив таке рішення тим, що діти, які опинилися в зоні бойових дій, не можуть самі про себе подбати. Тому вся відповідальність за них – на дорослих.

«Обов’язок держави – оберігати життя і здоров’я дитини. Прийняте сьогодні рішення має спонукати батьків більш зважено підходити до питання евакуації їхніх дітей. Якщо дорослі не спроможні подбати про безпеку дитини, то це має зробити держава», – заявила міністерка з питань реінтеграції окупованих територій Ірина Верещук.

Як додали в уряді, наразі під відповідні критерії застосування примусової евакуації дітей із зон бойових дій підпадає лише Бахмут, який є найгарячішою точкою фронту. Там досі залишаються до чотирьох тисяч цивільних, у тому числі діти.

 

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам