Уряд дозволив бронювати 100% медичних працівників державних та комунальних медзакладів, а також прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Про це йдеться в постанові Кабміну від 14 січня, яку оприлюднили на Урядовому порталі.
Отримати відстрочку від мобілізації зможуть «медичні працівники закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності, закладів громадського здоров’я, установ, що провадять діяльність із судово-медичної та судово-психіатричної експертиз, центрів крові, для яких робота у відповідних закладах є основним місцем роботи».
У Міністерстві охорони здоров’я зауважили, що зміни стосуються лише медичних працівників. Для решти фахівців, які працюють у медзакладах, обмеження в бронюванні залишаються чинними.
Раніше медичні заклади, визнані критично важливими, могли забронювати до 50% військовозобов’язаних чоловіків, а збільшення цієї частки було можливе лише за окремим рішенням міністра оборони.
«Прийняте рішення про бронювання 100% медиків усуває необхідність звертатись за окремими дозволами, що зменшує навантаження як на лікарні, так і на міністерство оборони. Таким чином, лікарні більше не витрачають час і зусилля на отримання спеціальних дозволів, а міністерство звільняється від необхідності розглядати численні окремі запити. На сьогодні близько 75% поранених військовослужбовців проходять лікування саме в цивільних медзакладах. Тому таке рішення дозволить забезпечити надання медичної допомоги як військовим, так і цивільним у необхідному обсязі», — вважають у МОЗ.