На деокупованій території Харківської області з’явилися модульні клініки первинної медичної допомоги, інформують в Міністерстві охорони здоров’я.
Загалом в Україні встановлено вже 14 модульних закладів (у Херсонській, Харківській, Сумській та Миколаївській областях). Як пояснили в МОЗ, першочергово роботу «первинок» організовують у найбільш постраждалих від війни регіонах, де медичні заклади були знищені або серйозно пошкоджені.
Проєкт реалізовується за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я та інших міжнародних партнерів. Усі клініки обладнані генераторами для безперебійного електроживлення та всіма необхідними зручностями, включно з санітарними вузлами та кімнатами очікування. За розрахунками МОЗ, вони здатні прослужити щонайменше 10 років.
Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко зазначив, що за майже 2 роки повномасштабної війни ворог пошкодив 1501 медичний заклад та ще 195 – зруйнував повністю. Тому МОЗ разом із партнерами намагається оперативно повернути медичні послуги в прифронтові регіони.
Так, три модульні клініки з’явилися на Харківщині, яка перебуває під постійними артобстрілами та авіаударами росіян. Крім того, частина області кілька місяців була окупованою, зокрема, населені пункти Мілова, Оскіл та Старий Салтів.
За словами голови Харківської ОВА Олега Синєгубова, нова клініка в селі Мілова може обслуговувати близько 600 пацієнтів. Зокрема, на день тут зможуть приймати 15 пацієнтів, а щотижня медичні послуги в амбулаторії отримуватимуть 75 пацієнтів. У клініці прийматимуть лікар та дві медсестри. Цілодобово на місці перебуватиме медична сестра.
В амбулаторії у селі Оскіл прийматимуть два лікарі. Загалом заклад здатен обслуговувати майже 2 000 пацієнтів: приблизно 30 пацієнтів на день та 180 пацієнтів на тиждень.
У селищі Старий Салтів прийом так само вестимуть два лікарі. Зокрема, за графіком прийматимуть лікар загальної практики сімейної медицини та лікар-терапевт.