НовиниНа станції «Академік Вернадський» вироблятимуть сувеніри із пластику

На станції «Академік Вернадський» вироблятимуть сувеніри із пластику

-

На станції «Академік Вернадський» вироблятимуть сувеніри із пластику

На українській антарктичній станції «Академік Вернадський» вироблятимуть сувенірну продукцію з пластику, який накопичується на самій станції.

Про це повідомила експертка з комунікацій Національного антарктичного наукового центру Олена Марушевська.

«Цей проєкт ми розробляли два роки, хотіли запускати торіч, але через коронавірус обладнання трошки застрягло. Цього року вже встановили все необхідне, але туристів немає, бо Антарктида закрита для відвідувань, адже тут немає лікарень… Цей проєкт дозволить зрозуміти, що пластик буває різний і його можна сортувати по-різному. Дуже сподіваємось, що коли Антарктиду відкриють, а це буде наступного року, у нас вже повністю налагодиться асортимент сувенірів. Це великий крок вперед для України, адже в Антарктиді позитивною рисою станції вважається якомога менший екологічний слід», – сказала Марушевська.

Вона додала, що ініціатива переробки пластику наразі дуже сильно розповсюджена в Україні.

Заступник директора Національного антарктичного наукового центру Вячеслав Марченко зазначив, що антарктичний світ дуже вразливий, тому відповідальне ставлення до екології, до менеджменту відходів є не тільки світовим трендом, але й відповідальністю українського бізнесу. За його словами, ініціатива з переробкою пластику дозволить зменшити кількість відходів, які утворюються на станції та потребують вивозу з Антарктиди.

Сувенірну продукцію виготовлятимуть з пластику, маркованого 2 (кришечки від пластикових пляшок та флакони з побутової хімії).

Українська станція – одне з найбільш відвідуваних місць в Антарктиді. Вона розташована в морській Антарктиці, на острові Галіндез, де можна спостерігати за китами, тюленями, тисячами пінгвінів. До пандемії COVID-19 за коротке антарктичне літо станцію відвідувало близько 4000 туристів.

Коментарі

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам