На захистi громад та їх мешканців

0

Нещодавно була створена місцева Асоціація громад зон спостереження АЕС, засновниками якої виступили 13 громад, усіх 4-х зон спостереження атомних електростанції України. Про перше засідання учасників Асоціації розповіла народний депутат України Юлія Яцик, яка приймала участь у онлайн засіданні.

На засіданні обговорили наступнi питання. Про інформаційну діяльність Верховної Ради України з приводу захисту прав мешканців 30-кілометрових зон атомних електростанцій.

Ухвалу звернення до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з приводу порушених прав мешканців, які проживають на територіях, розташованих в зонах спостереження атомних електростанцій.

Ухвалу звернення до Верховної Ради України, Кабінету міністрів з приводу надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження.

Також Асоціація обговорила питання передачі недобудованих об’єктів соціальної інфраструктури, які належать НАЕК «Енергоатом» на баланс новоствореним громадам.

На цьому засіданні дали старт розробці «Єдиних вимог ОМС громад, розташованих в 30-кілометровій зоні українських АЕС». Ці вимоги до органів державної влади спрямовані на забезпечення реальної безпеки та захист життєво важливих інтересів населення регіонів розміщення АЕС.

Окремою темою обговорення була ініціація розробки окремого законопроекту «Про правовий режим територій навколо діючих атомних електростанцій (ядерних об’єктів) та статусу громадян, які проживають на цих територіях».

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь